Klinika prosta jak zęby

Świadomość zmian, ulepszania i upiększania naszego otoczenia, jest coraz bardziej powszechna. Cieszy, że dobry design pojawia się również w takich miejscach jak klinika dentystyczna. Poznajcie tą zaprojektowaną przez studio Adam Wiercinski Architekt.

– Zaprojektowana przez nas klinika stomatologiczna Dentis Arte mieści się w Suchym Lesie obok Poznania – mówi Adam Wiercinski, który wraz z Agnieszką Owsiany współtworzył wnętrza kliniki. – Nasza koncepcja wnętrza opiera się na zastosowaniu pionowych podziałów w różnych postaciach, które nawiązują do efektu pracy dentysty czyli prostych zębów. Pionowe wzory pojawiają się między innymi w konstrukcji ściany pomiędzy gabinetami, układzie płyt na ścianie czy układzie luster w ladzie w poczekalni. Zaprojektowane przez nas elementy nadają wnętrzu jego własną niepowtarzalną tożsamość.

Lokal o powierzchni 84 m kw. został podzielony w ten sposób aby zmieścić wszystkie wymagane funkcje kliniki z dwoma gabinetami stomatologicznymi. Przestrzeń została klarownie podzielona na strefy dla pacjentów, personelu i na pomieszczenia medyczne. Ze względu na układ okien i wymagane wielkości pomieszczeń, ściana pomiędzy gabinetami została odchylona pod kątem umożliwiającym wygodne wejście. Charakterystyczną konstrukcję ściany przykrywają płyty poliwęglanowe, które przepuszczają łagodne światło dzienne do mniej doświetlonego gabinetu.

Biel, szarość i marmurowe wzory zostały dopełnione pomarańczowymi detalami związanymi z identyfikacją wizualną firmy.

Więcej na: www.adamwiercinski.pl

Denti Arte wall gif

Powiązane artykuły:

Próżność

Próżność

Poznań | 22 września 2020

W centrum Poznania działa wyjątkowa przestrzeń barowo-muzyczna

Studencki klimat

Studencki klimat

Poznań | 7 kwietnia 2016

Studenckie mieszkanie nie musi wyglądać jak najtańszy hostel.

Źródło pełne whisky i inspiracji [zdjęcia]

ŹRÓDŁO.BAR

Poznań | 16 stycznia 2016

Źródło to nowy bar z whisky na mapie stolicy Wielkopolski.