Troska o biuro, to troska o pracowników

Biura są dla współczesnych organizacji strategiczną inwestycją. Mają bezpośredni wpływ na ich rozwój oraz efektywność, pomagają pozyskać i utrzymać bezcenny kapitał w postaci utalentowanych oraz zaangażowanych pracowników. Priorytetem staje się więc znalezienie odpowiedzi na pytanie: w jaki sposób stworzyć optymalną przestrzeń biurową, która wzmocni oraz pomoże wykorzystać potencjał firmy? Z takim wsparciem przychodzi Grupa Nowy Styl, która stworzyła w Krakowie Office Inspiration Centre – miejsce spotkań, inspirujących dyskusji z ekspertami oraz ekspozycji najnowocześniejszych rozwiązań meblowych w atrakcyjnych aranżacjach.

Świadomość pracowników na temat tego, jak powinno być zaaranżowane nowoczesne, zdrowe i komfortowe biuro, stale rośnie. Jak wskazują badania, już 3 na 4 kandydatów do pracy chce zobaczyć swoje przyszłe biuro, zanim podejmą decyzję o zatrudnieniu. Czy stanowiska pracy są ergonomiczne, a ich otoczenie posiada dobrą akustykę, czy znajdą miejsce na chwilę odpoczynku lub spokojne rozmowy? Troska o biuro jest utożsamiana z troską o pracowników, więc organizacje walczące o talenty nie mogą ignorować znaczenia pierwszego wrażenia, jakie robią na kandydatach ich wnętrza. Jeszcze większą wartość ma optymalna aranżacja biura, tak by trwale motywowało i angażowało pracowników do efektywnej realizacji zadań. Jak wykazują badania, za satysfakcję pracowników aż w 24 proc. odpowiada miejsce pracy.

Grupa Nowy Styl wspiera w aranżowaniu biur firmy z całego świata, międzynarodowe korporacje, architektów oraz wielu innych partnerów. Zapewnia kompleksowe wyposażenie oraz usługi, posiada również zespół ekspertów, którzy badają środowiska pracy i potrzeby pracowników, doradzając firmom, w jaki sposób zorganizować optymalne biuro „szyte na ich miarę”. W nowootwartym krakowskim Office Inspiration Centre w pełni prezentuje swoją wiedzę i doświadczenie.

– Powstanie Office Inspiration Centre jest kolejnym etapem naszego konsekwentnego rozwoju – mówi Adam Krzanowski, prezes Grupy Nowy Styl. – Chcemy inspirować i edukować gości. Nasi eksperci 
z przyjemnością opowiedzą o trendach społecznych wpływających na trendy w biurach, innowacyjnych technologiach zastosowanych w budynku i jego wnętrzach czy różnorodnych i funkcjonalnych przestrzeniach zaaranżowanych naszymi produktami.

Projekt Office Inspiration Centre połączył ponadczasowość i prostotę bryły z aktualnym trendem designu wnętrz. Architekci Marek Dunikowski i Jarosław Kutniowski z krakowskiej pracowni DDJM stworzyli koncepcję polegającą na wykorzystaniu potencjału miejsca, którego walorem jest otaczająca zieleń, a zwłaszcza piękne stare drzewa, będące fragmentem dawnego zespołu parkowo-dworskiego Fischerów-Benisów. – Główną częścią kompozycji jest budynek – loggia. Jej dopełnienie tworzy kontynuowana od budynku kolumnada, która prowadzi między drzewami do symbolicznej otwartej altany. Wszystkie elementy założenia stanowią jedność przestrzenną, dzięki czemu pracując w biurze czerpiemy przyjemność z przebywania w ogrodzie – wyjaśniają architekci.

Prosta i regularna konstrukcja kolumnowa z prefabrykowanego białego betonu na tle ścian z ciemnego drewna i w otoczeniu gęstej zieleni sprawiają, że obiekt jest klasycznie elegancki.

Z tą klasyką kontrastują wnętrza obiektu, które stworzyli Joanna Zapała i Sebastian Wiśniewski, projektanci Grupy Nowy Styl. Dominującym stylem wnętrz projektanci uczynili biophilic design, którego znakiem rozpoznawczym są liczne rośliny zielone – starannie dobrane gatunki (dracena, palmy Kentia i Areca, monstera) rozstawione w donicach i umocowane w ogrodach wertykalnych, a także przeszklenia zapewniające dostęp światła dziennego. Wiedząc, jak bardzo oświetlenie wpływa na produktywność ludzi (dla 77 proc. badanych to najważniejszy czynnik efektywności) zastosowano oprawy z możliwością sterowania temperaturą barwową od ciepłej przez neutralną, po wpadającą w kolor niebieski. Oprawy automatycznie dostosowują barwę światła do parametrów naturalnego światła 
w najjaśniejszej porze dnia.

– Zapragnęliśmy stworzyć miejsce, w którym każdy będzie czuł się dobrze. Miejsce, które będzie można odbierać wszystkimi zmysłami. Ubraliśmy ściany zielenią tak, aby natura towarzyszyła nam przez cały rok. Do tego dobraliśmy ciepłe kolory, faktury i dodatki inspirowane stylem home office design, aby stworzyć wręcz domowy klimat – deklarują projektanci.

Poza namacalnymi bodźcami oddziałującymi na wzrok czy dotyk, projektanci zadbali także o pozostałe zmysły. W powietrzu unosi się zapach naturalnego olejku łączącego aromat białej herbaty z pobudzającymi nutami cytrusów, rozprowadzany przez system wentylacji. Całości wrażeń dopełnia relaksujące tło muzyczne oraz smak włoskiej kawy.

Więcej na: www.nowystylgroup.com

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: