Podróż pełna kontrastów

Nadmorski letni apartament The Desert Sands autorstwa architektki i kolorystki Karoliny Rochman-Drohomireckiej łączy w sobie bogactwo struktur, wzorów i kolorów. Praca nad projektem, zarówno dla projektantki, jak i właścicieli była czystą twórczą przyjemnością.

– Niezmiernie ważne w moje pracy jest wykorzystywanie szlachetnych i naturalnych materiałów, które nie poddają się upływowi czasu i modom, tylko efektownie patynują i są łatwe w konserwacji, a także ewentualnej naprawie. Elementy z naturalnego drewna i bardzo dobrej jakości tkaniny mogą nam służyć przez lata – mówi projektantka.

Apartament The Desert Sands ma 47 metrów kwadratowych i posiada jedną sypialnię.

Magazyn Design Alive

NR 12/2024 WYDANIE SPECJALNE

ZAMAWIAM

NR 12/2024 WYDANIE SPECJALNE

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 47 WIOSNA 2024

Podłoga w mieszkaniu została w całości wyłożona płytami z naturalnego marmuru. Ten sam kamień pojawia się jako dolny element wysokich listew przypodłogowych oraz blat siedziska w sypialni. Obecne we wnętrzu delikatne naturalne dębowe drewno zostało przełamane surowym szarym marmurem oraz stalowymi sprzętami AGD. 

Wszystkie meble zostały specjalnie zaprojektowane i wykonane przez rzemieślników, z którymi twórcy pracują od wielu lat. Ściany wykończone są tapetami marki Elitis, a na meblach oraz zasłonach znalazły się tkaniny Pierre Frey.

– Cieszę się, że mogłam zaproponować klientom kinkiety Natalii Landowskiej, które absolutnie skradły moje serce. Są niepowtarzalnie w swojej prostocie, strukturze szkliwa oraz kolorze. Dają niezwykle nastrojowe światło – nie mogłam wymarzyć sobie lepszego towarzystwa do zaprojektowanego przez nas wyposażenia – dodaje architektka.

Otwarta strefa dzienna łączy przytulny salon z kuchnią i jadalnią, tworząc funkcjonalną przestrzeń, w której różnorodność struktur i wzorów pięknie ze sobą współgra.

W kuchni króluje marmur, z malowniczym deseniem i drewno, a na ścianie swoje miejsce znalazł kinkiet Murano z lat 70., który został dostarczony z Hiszpanii.

Salon obfituje w bogate tkaniny i oryginalne kształty. Mimo tej dużej różnorodności, nic w nim nie rozprasza, a wszystkie elementy tworzą zgraną całość.

W sypialni pojawia się unikatowe drewniane łóżko, które zostało poddane marmuryzacji na wzór blatu stolików z ulubionej kawiarni projektantki oraz właścicieli apartamentu. Jasne kolory przełamano tkaninami w mocne kontrastujące wzory.

Nadmorskie wnętrze od Karoliny Rochman-Drohomireckiej

Karolina Rochman-Drohomirecka

Rocznik 1984. Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej i oraz Wydziału Architektury HAWK Hildesheim w Niemczech. Doświadczona architektka i kolorystka. Ma na swoim koncie liczne realizacje projektów miejskich i wnętrz. Specjalistka w zakresie pracy z kolorem, którego znajomość doskonaliła w Niemczech, na początku jako studentka, a następnie pracując na Wydziale Farb Design HAWK Hildesheim i w Hiszpanii, skąd przywiozła niezwykłą umiejętność używania koloru jako wyjątkowego narzędzia w projektowaniu.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Puls wnętrza

Puls wnętrza

Warszawa | 31 lipca 2023

Mieszkanie trzyosobowej rodziny pełne energii i intrygujących prześwitów

Przełamując fale

Przełamując fale

| 22 stycznia 2023

Niepowtarzalna kobieca natura, energia i wzory wakacyjnego mieszkania

Bo kolor to życie!

Bo kolor to życie!

Warszawa | 27 lipca 2022

Architektka i kolorystka Karolina Rochman-Drohomirecka w rozmowie z „DA”

W cieniu atlantów

W cieniu atlantów

Łódź | 24 lipca 2022

Te kolory i zdobienia! Poznajcie wnętrza proj. Karoliny Rochman-Drohomireckiej