Puls wnętrza

Energetyczne wnętrze z uniwersalistycznym zacięciem: tak najtrafniej można opisać przestrzeń tego 90-metrowego mieszkania w Warszawie projektu Karoliny Rochman-Drohomireckiej.

— U początków tej przestrzeni leży hasło puls. Puls jako ruch, ujęcie choreograficzne — wspomina projektantka Karolina Rochman-Drohomirecka.

Naskórkowa warstwa tej myśli przewodniej rozgrywa się w plamach kolorów, które przykuwają uwagę drobinkami połyskującymi w kontekście salonowych rudości, pstrokatych szafek w łazience czy przypartych marmurem do ścian sypialni stolików o stalowych konstrukcjach.

Mieszkanie składa się z salonu połączonego z kuchnią, dwóch sypialni, dwóch łazienek oraz gabinetu. 

Magazyn Design Alive

TRÓJMIASTO 2024 WYDANIE SPECJALNE

ZAMAWIAM

TRÓJMIASTO 2024 WYDANIE SPECJALNE

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 12/2024 WYDANIE SPECJALNE

— Zastany układ funkcjonalny, zamykał przestrzeń komunikacji między autonomicznymi sferami trzech domowników. Płynne rozchodzenie się powietrza między dwoma biegunami — sypialnią dorosłych i pokojem dorastającej córki, wymagało przeorganizowania z myślą o wspólnym i odrębnym użytkowaniu mieszkania — wspomina projektantka. 

To było między innymi inspiracją do wprowadzenia we wnętrzu prześwietleń i przeźroczystości. Dlatego właśnie przez szybę kuchni widać gabinet w odcieniach niebiesko-zielonego turkusu. 
energetyczne wnętrze_designalive

Salon posiada wyraźną strefę aktywną w postaci intensywnie pomarańczowej ściany, której wtórują kanapa, konsola i stół w części jadalno-kuchennej. Ten wibrujący monolit jest zrównoważony zabudową szaf i szafek kuchennych w złamanym kolorze zielonkawej bieli. 

Takie darzenie przeciwności jest zharmonizowane światłem, które miękko sączy się przez półtransparentne zasłony. Komfort całości jest podbity puszystymi tkaninami foteli i krzeseł.

Dowcipnym akcentem jest noga jadalnianego stołu: pomarańczowa w białe kropki niczym słynne dzieła sztuki japońskiej mega gwiazdy sztuki współczesnej – Kusamy. Tej radosności wtóruje wzór nakrapianego marmuru na blatach kuchennych. 

Pozostałe pomieszczenia: gabinet i sypialnie, są przeciwieństwem opisanego wyżej wulkanu energii. Bazą dla nich są odcienie bieli, komplementowanej przez pastelowe odcienie kolorów zastosowanych w salonie oraz gabinecie. 

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Przełamując fale

Przełamując fale

| 22 stycznia 2023

Niepowtarzalna kobieca natura, energia i wzory wakacyjnego mieszkania

Bo kolor to życie!

Bo kolor to życie!

Warszawa | 27 lipca 2022

Architektka i kolorystka Karolina Rochman-Drohomirecka w rozmowie z „DA”

W cieniu atlantów

W cieniu atlantów

Łódź | 24 lipca 2022

Te kolory i zdobienia! Poznajcie wnętrza proj. Karoliny Rochman-Drohomireckiej