Polak zrealizował spektakularną sesję dla marki Rolls-Royce

Cullinan to największy w historii surowy diament odnaleziony w 1905 roku w Afryce. Fotograf Szymon Brodziak ze swoim zespołem odkrywa go ponownie w alpejskich kamieniołomach pod postacią Rolls-Royce’a Cullinan Black Badge. Zrealizowana z rozmachem czarno-biała sesja przedstawia najdroższego i najbardziej luksusowego SUV’a świata w surowej, zimowej scenerii. 

– To opowieść o odkrywaniu czystego piękna i mocy – mówi fotograf, który uwielbia fotografować kobiety. Jego zdjęcia przypominają kadry z filmów, które nigdy nie powstały.

Widoczne na planie stylizacje couture od Eymeric François oraz On Aura Tout Vu, to efekt współpracy Brodziaka z paryskim stylistą Frederic Blanc. Bohaterkę sesji, Ludwikę Cichecką, uczesał francuski kreator fryzur Sebastien Poirier. Makijaż wykonała Sławka Sadowska, natomiast za ujęcia filmowe odpowiedzialni są Dawid Słowiński i Grzegorz Brylak z Brodziak Team.

Szymon Brodziak (ur. 1979 r.) to pochodzący z Poznania twórca czarno-białej fotografii – jest pierwszym fotografem z Polski i najmłodszym spośród artystów zaproszonych do współpracy przez Muzeum Fotografii Fundacji Helmuta Newtona w ramach wystawy „Newton, Horvat, Brodziak”. Prace Brodziaka można oglądać i zamawiać w jego autorskich galeriach w Poznaniu i w Warszawie. To nie pierwsza współpraca Brodziaka z Rolls-Royce. W 2015 roku, fotograf wykonał sesję fotograficzną z modelem Wraith w scenerii hangaru na prywatne odrzutowce na poznańskim lotnisku Ławica.

Więcej na: www.szymonbrodziak.com

***

Inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu, dwa razy w tygodniu w Twojej skrzynce!  Zapisz się na nasz newsletter

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Polak uznany najlepszym na świecie twórcą fotografii czarno-białej

One Eyeland

Poznań | 28 kwietnia 2019

Szymon Brodziak najlepszym na świecie twórcą fotografii czarno-białej.

Rolls-Royce na lodzie

RR na lodzie

Szczyrbskie Pleso | 20 marca 2018

Rolls-Royce jest najbardziej elitarnym samochodem w historii motoryzacji.