Słynna marka luksusowych samochodów zmienia logo i kultowy emblemat

Pentagram przeprowadził rebrending Rolls-Royce’a, aktualizując logo i kultowy emblemat Spirit of Ecstasy. Prace nad nową tożsamością wizualną marki luksusowych samochodów trwały rok. Odświeżenie wizerunku ma pomóc przyciągnąć producentowi samochodów młodszych klientów.

Rebrendingowi podane zostało nie tylko samo logo marki, ale też sama figurka Spirit of Ecstasy (zaprojektowana przez rzeźbiarza Charlesa Robinsona Sykesa w 1911 roku) przedstawiająca kobietę pochyloną do przodu z wyciągniętymi do tyłu ramionami, która widoczna jest na masce większości samochodów Rolls-Royce. – Emblemat był zbyt złożony, aby można go było używać w formatach cyfrowych i nie był już nowoczesny – powiedziała partnerka Pentagramu Marina Willer.

Zaktualizowane logo będzie teraz wyznaczać tożsamość marki. Zastąpi chromowaną „odznakę honorową” z podwójnym R, używaną wcześniej jako ikona na platformach cyfrowych, takich jak Instagram. Zmiana wizerunku ma również pomóc odróżnić Rolls-Royce Motor Cars od firmy inżynieryjnej Rolls-Royce. Jest ona jest znana przede wszystkim z produkcji silników lotniczych i która również wykorzystuje monogram RR.

Pentagram to firma projektowa założona w 1972 roku przez Alana Fletchera, Theo Crosby’ego, Colina Forbesa, Kennetha Grange’a i Mervyna Kurlansky’ego przy Needham Road, Notting Hill w Londynie. Pentagram ma biura w Londynie, Nowym Jorku, San Francisco, Berlinie i Austin w Teksasie.

Więcej na: www.rolls-roycemotorcars.com i www.pentagram.com

Polecamy również nasz reportaż: Rolls-Royce. Z wizytą w fabryce emocji

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Projekt spod strzechy

Projekt spod strzechy

Szczecin | 24 sierpnia 2023

Apartamenty w gospodarstwie agroturystycznym od studia Loft Kolasiński

Krajobraz domowy

Krajobraz domowy

Paryż | 15 lutego 2023

Francuski projektant nawiązuje dialog między naturą, a domowym wnętrzem

Norwegia? Obecna!

Norwegia? Obecna!

Oslo | 27 grudnia 2022

Nowa definicja skandynawskiego designu od Kråkvik & D’Orazio

Niepowtarzalne meble ze słomy. Kunszt rzemiosła w projekcie Adama Goodruma i Arthura Seigneura

Słomą malowane

Paryż | 30 października 2020

Kunszt rzemiosła w projekcie Adama Goodruma i Arthura Seigneura

Luksusowy apartament w sercu Warszawy

Ekstrawagancja

Warszawa | 30 października 2020

Luksusowy apartament w sercu Warszawy z dostępem do... fosy!