Szwajcarska jakość

Evoltec to rodzinna firma z ponad trzydziestoletnią tradycją i doświadczeniem w dostarczaniu maszyn automatyzujących produkcję wiązek kablowych oraz komponentów wspierających ten proces. Główni partnerzy firmy pochodzą ze Szwajcarii i Niemiec. Cztery lata temu Evoltec przejął budynek przy ul. Bekasów w Warszawie, dostosowując się do zastanej przestrzeni. W tym roku przeprowadzono gruntowny remont siedziby – estetykę typową dla lat 90. zastąpił nowoczesny, powściągliwy, biurowy styl, którego głównym wyznacznikiem jest jakość.

Za odświeżenie i przystosowanie wnętrz do aktualnych potrzeb firmy odpowiadała architektka Bibianna Stein-Ostaszewska z pracowni Bibi Space. Głównymi wyznacznikami działań było ujednolicenie wystroju, doświetlenie wnętrz i organizacja przestrzeni zgodnie z zasadami ergonomii.

Specyfika działalności firmy, jej przywiązanie do jakości i solidności znalazły odzwierciedlenie w wystroju. Znajdziemy tu najwyższej jakości materiały i najlepsze światowe marki. Na dobry design trafiamy tuż za progiem – w otwartym lobby stanęły fotele Cassina Utrecht w kolorze nawiązującym do firmowych barw Evoltec. Nad minimalistyczną recepcyjną ladą z szafek USM Haller zawisła lampa marki Delta Light. Podobną znajdziemy również nad stołem w przeszklonej sali konferencyjnej, którą projektantka ulokowała tuż obok recepcji. Wygodne, ergonomiczne krzesła Vitry oraz meble USM tworzą komfortowe warunki do szkoleń i spotkań z kontrahentami. Architektce zależało na dyskretnym przenikaniu wnętrz o różnych funkcjach, tak aby poszczególne pomieszczenia płynnie się ze sobą łączyły. Elementem spajającym przestrzeń parteru stała się jednolita posadzka z żywicy syntetycznej, którą wylano bezpośrednio na bardzo zniszczone i przestarzałe płytki. Dzięki jaśniejszej kolorystyce przestronne lobby zyskało całkiem nowe oblicze.

W popielatoszarej ścianie w holu przy schodach ukryto drzwi prowadzące do toalety dla gości. Tuż obok znajduje się identyczna toaleta dla pracowników. Wystrój obu łazienek jest bardzo prosty, wręcz surowy, utrzymany w odcieniach szarości i grafitu. Od ciemnego tła zdecydowanie odcina się biel ceramiki. Od początku było jasne, że biurowe łazienki zostaną wyposażone w produkty Geberit. – Geberit to pewność, bezpieczeństwo i jakość produktu, dlatego cieszy się zaufaniem zarówno architektów, jak i inwestorów. Wybrana przez nas ceramika z kolekcji Geberit iCon harmonijnie łączy walory estetyczne i stricte użytkowe. Wyróżnia ją proste, a przy tym lekkie wzornictwo, na którym szczególnie nam zależało – mówi Bibianna Stein-Ostaszewska. W siedzibie Evoltec wybrano umywalki Geberit iCon miski wc Geberit iCon Square. Bardzo praktycznym rozwiązaniem okazało się też ukrycie dyspenserów i suszarki do rąk za lustrem nad umywalką. Do zamontowania wiszącej toalety wykorzystano podtynkowy stelaż Geberit Duofix z systemem spłukiwania Geberit Sigma. Dodatkowo, dbając o komfort pracowników zastosowano także zestaw do izolacji akustycznej miski wc. Stylowym wykończeniem całości jest przycisk uruchamiający Geberit Sigma 30.

Na parterze, oprócz lobby i sali konferencyjnej mieści się jeszcze showroom, gdzie klienci Evoltec mają możliwość zapoznania się z działaniem urządzeń usprawniających pracę w zakładach produkcji wiązek elektrycznych. Na tym samym poziomie ulokowano również główną część biurową oraz zaplecze socjalne dla pracowników firmy. Tu także znajdziemy sprzęty i meble najlepszych światowych marek, takich jak Vitra, USM czy Balma. Wystrój kuchni – prosty, a jednocześnie przytulny, zdominowany przez drewno, biel i butelkową zieleń – wyraźnie kontrastuje z przestrzenią do pracy. Projektantce zależało na tym, by pracownicy czuli się tu swobodnie i mogli oderwać się od służbowych obowiązków.

Gabinet prezesa ulokowano na piętrze. Aby do niego trafić musimy przejść po szklanej kładce rozciągniętej nad lobby. Ten niecodzienny element to oryginalny pomysł architektów budynku, który inwestor zdecydował się unowocześnić. Wypełnienie masywnej konstrukcji przezroczystym szkłem pozwoliło doświetlić lobby, dodając mu lekkości i przestronności. Z gabinetem prezesa sąsiaduje pokój do pracy dla gości – zagranicznych partnerów handlowych, którzy często odwiedzają Evoltec i korzystają z gościnności firmy.

Więcej na: www.geberit.pl
www.evoltec.pl
www.bibispace.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Loft w fabryce lnu

Loft w fabryce lnu

Żyrardów | 24 października 2022

Wcześniej była tu fabryka lnu, dziś stare mury skrywają industrialny loft