Wnętrze wibrujące kolorami

– Inspiracją dla tego wnętrza stały się wibrujące kolorami i formami wnętrza lat 60. i 70. Sięgając po ten intensywny język mebli i obiektów z epoki, chcieliśmy odciąć się od powtarzalności i sztampowości, która otacza nas coraz częściej – mówią Barbara Łaźniewska i Maciek Tarchalski współtworzący pracownię Indoor. Na ich zaproszenie odwiedziliśmy 54-metrowe mieszkanie na stołecznym Wilanowie.

Jego właścicielka marzyła o przestronnym, otwartym i dobrze doświetlonym wnętrzu. Zależało jej również na wygodnej garderobie czy miejscu na pranie. Wymagało to poukładania wszystkiego od nowa, zmiany funkcji pomieszczeń, a także przekierowaniu komunikacji w taki sposób, aby nie stracić ani metra z tej niewielkiej przestrzeni.

Projektanci swoją pracę rozpoczęli zatem od gruntownego przemeblowania, w trakcie którego udało im się pokonać takie utrudnienia jak pokój dzienny całkowicie pozbawiony światła czy łazienka będąca największym pomieszczeniem w mieszkaniu.

Magazyn Design Alive

NR 48 LATO 2024

ZAMAWIAM

NR 48 LATO 2024

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

TRÓJMIASTO 2024 WYDANIE SPECJALNE

Kiedy już na nowo nakreślili układ przestrzeni, na prowadzenie wysunął się temat nadania całości odpowiedniego charakteru. Motyw przewodni jaki obrali projektanci pojawia się już w holu, w postaci musztardowej lamperii dzielącej fronty szaf, której kontynuacja pojawia się także w otwartej sypialni, oddzielonej od salonu jedynie dwukolorową zasłoną.

Kolor musztardowy zestawiony z pojawiającymi się w dalszej części mieszkania kobaltem, burgundem oraz akcentami czarnego marmuru i terazzo tworzy niepowtarzalny klimat. Całość uzupełniają meble wykonane na indywidualne zamówienie.

– Z lat 70. zaczerpnęliśmy rysunki fornirów i prostokreślny charakter zabudów stolarskich – tłumaczą projektanci. 

Wisienką na torcie jest różowa łazienka, w której króluje piękna okrągła wanna.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: