Średniowieczny zamek wśród cedrów

Trzydziestolatkowie Jean-Maxime Carrier, niezależny marketingowiec, i jego żona Louise Breguet, architektka, mieli marzenie: chcieli założyć pensjonat. Przez kilka lat szukali wyjątkowego miejsca do życia i dzielenia się swoją przestrzenią z innymi. W końcu znaleźli. I to jakie!

Château du Vernay, otoczony pięknym leśnym parkiem, stał opuszczony od 30 lat, zaledwie 15 minut od centrum Lyonu, drugiego co do wielkości miasta Francji. Nowi właściciele spędzili rok, aby przywrócić to miejsce do życia i założyć pensjonat Lyon Country House. Do luksusowej posiadłości prowadzi aleja majestatycznych cedrów. Pośród ponad trzyhektarowego leśnego parku znajdują się cztery obiekty przeznaczone na pensjonat. Wszystkie były przedmiotem szeroko zakrojonych prac renowacyjnych. Do kolejnych budynków wchodzi się ścieżką pod górę.

Wieża strażnicza oferuje apartament o powierzchni 120 m kw. z sześcioma łóżkami i kuchnią. Zaprojektowane przez Louise nowoczesne wnętrze zdradza wyraźne odniesienia do stylu Memphis. Uwagę zwracają podłoga ze wzorem lastryko i intensywne tapety, które dodają współczesnego ducha XIII-wiecznej posiadłości.

W budynku poniżej znajduje się wyjście do spa wychodzące na taras połączony z salą seminaryjną. Sąsiedni cedrowy apartament mieści dwa pokoje o powierzchni 30 m kw. połączone salonem o powierzchni 35 m kw. Tutaj umieszczono głównie meble marki La Chance oraz znaleziska vintage, które wnoszą do wnętrz swoją własną historię.

W samym zamku monumentalne kominki rodem z XIII wieku, okucia, francuskie stropy, belki i odsłonięte kamienie czy zabytkowa stolarka bez zbędnego zadęcia towarzyszą codziennemu życiu Louise i Jeana-Maxime’a. Na najwyższym piętrze są także dwa dodatkowe pokoje gościnne. Ale to nie koniec – leśna ścieżka prowadzi do Chaty nad Saoną.

Drewniany domek na drzewie to stolarska perełka, z ażurowymi ścianami z drewna daglezji zielonej i niezrównanym widokiem. Wznosi się na wysokość sześciu metrów i dominuje nad Saoną. Na horyzoncie widać z niego zarys Lyonu, a także masyw górski Monts d’Or. Oaza spokoju i wyciszenia wyposażona jest we wszystkie nowoczesne udogodnienia, a nawet mały aneks kuchenny. Designerski akcent tworzy tu dodatkowo stołek 4 Tembo od Note Design Studio.

Magazyn Design Alive

NR 12/2024 WYDANIE SPECJALNE

ZAMAWIAM

NR 12/2024 WYDANIE SPECJALNE

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 47 WIOSNA 2024

Jean-Maxime urodził się i wychował w Lyonie, ale w Paryżu mieszkał przez 10 lat, pracując głównie dla takich grup hotelowych jak Accor czy Club Med. W stolicy Francji poznał też Louise. Połączyła ich pasja do podróży i dobrych hoteli, ale przede wszystkim potrzeba kontaktu z naturą. Louise jest współzałożycielką prężnie działającej marki meblowej La Chance i pasjonatką designu z ogromną dbałością o szczegóły. Oboje mają zawsze tysiąc pomysłów na minutę i wrodzone poczucie gościnności. Klientów przy bramie wita zawsze Maxime, a wszyscy wyjeżdżają zaprzyjaźnieni z właścicielami, którzy chętnie dzielą się opowieściami ze swojego życia, np. o tym, że prapradziadek Louise był jednym z pionierów lotnictwa i zegarmistrzem francuskiej marynarki za czasów króla Ludwika XVI.

Hotel Lyon Country House, 3 Mnt du Vernay, 69300 Caluire-et-Cuire, Francja
Ceny: od 145 do 270 euro za noc

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: