Smukła sylwetka

warszawa | marcin mońka

23 czerwca 2014 | Design | Rzeczy |

Może nazwa nie jest szczególnie efektowna, ale przecież nie o to chodzi. Najnowszy projekt Marcina Skubisza – krzesło A 01 to ukłon nie tylko w stronę tradycji, ale też nowych technik wytwórczych.

Autorskie krzesło A 01 powstało pod szyldem Philip Bohr, czyli nowej polskiej marki. –  Cały zespół pracował wytrwale, by produkt finalny był jak najbardziej wierny zamysłowi i zachował nawet najmniejsze charakterystyczne detale, jak intarsja na siedzisku czy klejona wielowarstwowo forma oparcia z dwóch gatunków drewna: buku i machoniu – przyznaje projektant.

Efekt finalny to krzesło o solidnej konstrukcji i unikatowej formie. To pierwsza jego odsłona, bo powstają kolejne wersje konstrukcyjne i stylistyczne. Dlatego też zespoły Philipa Bohra i Marcin Skubisz Group pracują wytrwale, by za niedługo zaoferować całą gamę nowoczesnych mebli.

Tymczasem w pracowni projektanta trwają prace nad wyjątkową wersją tego krzesła; będzie efektownie lakierowane, zaś intarsje zastąpi specjalnie stworzona grafika. Niebawem ujrzy światło dzienne.

Marcin Skubisz jest absolwentem architektury wnętrz w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie. W projektowaniu sięga po materiały szybko odnawialne i przyjazne środowisku.

Krzesło A 01 kosztuje 600 zł.  Więcej na: www.marcinskubiszgroup.wordpress.com, www.philipbohr.eu

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Ikony w mikroskali

Ikony w mikroskali

Warszawa | 15 września 2013

Przez wiele lat pracował z drewnem, poświęcając czas na stolarstwo artystyczne.