Siup Studio. Ceramika jak z bajki

Ich projekty balansują między światem sztuki i designu. Wykonywane ręcznie, łączą w sobie słodycz i zadziorność, niejednokrotnie zaskakując formą. Poznajcie Siup Studio.

Siup Studio to eksperymentalne studio ceramiki z pracownią mieszczącą się w Warszawie. Tworzy je trójka przyjaciół: Martyna Dymek, Marcin Sieczka oraz Kasia Skoczylas. Cała trójka to tegoroczni absolwenci Wydziału Fotografii Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Każdy ich projekt wykonywany jest ręcznie, a w związku z tym przez to unikatowy. Niewątpliwie charakterny urok finalnego efektu przełamuje konwencję minimalistycznych projektów, tak popularnych w ostatnich czasach. Siup jest obszarem eksperymentu, który nie ma sztywnych ram i zasad działania. Główną inspiracją są formy organiczne, mocno nieregularne, brutalistyczne. Studio skupia się na tworzeniu przedmiotów w małych seriach lub pojedynczych egzemplarzach.

Więcej na: www.siup.studio

***

Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Redefinicja wazonu

Redefinicja wazonu

Warszawa | 7 września 2022

Ceramiczny manifest a może świętokradztwo? Arkadiusz Szwed przełamuje schematy

Owoce imaginacji

Owoce imaginacji

Paryż | 11 maja 2022

Japońska ceramiczka inspiracje czerpie z natury. Efekty zachwycają!