Meble z energią hiszpańskiego słońca

Rzemieślnicza praca z drewnem nie musi przekreślać funkcjonalności i nowoczesnego sznytu – to hasło, które towarzyszyło marce borcas podczas tworzenia mebli z kolekcji Sewilla. Autorką projektów jest Ewa Półtorak.

Polska marka borcas prezentuje nową kolekcję mebli Sewilla, w skład której wchodzą stoliki Savia i Mosai. To szczególne projekty, które przełamują, charakterystyczny dla marki minimalizm i wprowadzają do wnętrza nowoczesność oraz pozytywną energię.

Borcas ma już na swoich koncie współprace z  utalentowanymi polskimi projektantkami i projektantami, takimi jak: Agata Nowak, czy Wojciech Mierzwa. Wcześniej Ewa Półtorak zaprojektowała dla marki zestaw rosnący z dzieckiem Rise, tym razem stworzyła hiszpańską kolekcję Sewilla.

Umiejętne połączenie nowoczesnego designu z tradycyjną, rzemieślniczą pracą z drewnem to ambicja marki. Zestawienia nowoczesnych form, odważnych linii, energetycznych kolorów oraz funkcjonalnych rozwiązań z klasycznym i ponadczasowym drewnem determinują całej kolekcję.

Magazyn Design Alive

NR 47 WIOSNA 2024

ZAMAWIAM

NR 47 WIOSNA 2024

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

DAH NR 11 JESIEŃ 2023

Stoliki Savia oraz Mosai wyróżniają się zarówno kolorystyką jak również oryginalnym kształtem. Wyraziste barwy, w tym również kolor roku 2024 Pantone, przełamują minimalistyczne, jasne wnętrza, wprowadzając do aranżacji świeżość i energię. To zabieg, który pozytywnie wpływa na samopoczucie. Łagodnie poprowadzone linie blatu doskonale równoważą odważną kolorystykę. Dodatkowo praktyczna półka pod blatem lub możliwość użycia mebli jako stolików pomocniczych, poprawiał komfort codziennego użytkowania.

– Cieszymy się, że wprowadzając na rynek designerskie projekty, możemy pozostać wierni tradycyjnej, ręcznej pracy stolarzy. Uznanie, jakie zyskuje na świecie nasza nowa kolekcja, to sygnał dla marki, że podążamy w dobrym kierunku – podkreślają właściciele marki.

borcas

Borcas to polska marka, produkująca funkcjonalne i designerskie meble do domu i biura. Jej ambicją jest świadome korzystanie z zasobów, dlatego wykorzystuje wyselekcjonowane materiały pochodzące od lokalnych dostawców.

Proponowane przez borcas meble z drewna inspirowane są kulturą i stylem życia metropolii: Berlina, Oslo, Rzymu, Krakowa, Amsterdamu, Sztokholmu, a teraz także Sewilli.

– Dla nas liczy się nie tylko wytrzymałość, trwałość i solidność. Dbamy o każdy detal, dlatego możemy pochwalić się tym, że nasze meble do sypialni czy biura są dopracowane w każdym szczególe. Nowoczesny design, świetnie sprawdza się przy organizowaniu home office – tłumaczą projektanci z borcas.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Pojemniejszy niż arka Noego

Pojemniejszy niż arka Noego

Ostrów Wielkopolski | 3 lutego 2024

Regał Noe marki Borcas Wojciech Mierzwa zaprojektował tak, by był wszechstronny