School of Form poszerza ofertę studiów!

Poznań | Promocja

6 kwietnia 2016 | Design | SoF |

W nadchodzącym roku akademickim 2016/17 School of Form po raz pierwszy oferuje studia w trybie niestacjonarnym na kierunku wzornictwo. Do wyboru będą dwie specjalności – product design oraz fashion communication design. Pierwszy termin rekrutacji już pod koniec kwietnia!

Studia odbywać się będą w systemie weekendowym, dwa razy w miesiącu, a każdy semestr będzie się kończył czterodniowym warsztatem projektowym. Przez pierwsze dwa lata studenci będą mieli wspólne zajęcia, a następnie przez dwa kolejne lata studiować będą jedną z wybranych specjalności. Niestacjonarne studia licencjackie to propozycja adresowana do tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na studia stacjonarne, ale ich codzienna praktyka zawodowa jest związana z wybranym kierunkiem studiów – wyjaśnia Agnieszka Jacobson-Cielecka, dyrektor artystyczna – Program jest intensywny. Daje studentom niezbędne narzędzia, uczy procesów i technologii. To, jak biegle będą się poruszać w wybranej dyscyplinie, zależy od tego ile czasu będą umieli wygospodarować na jej opanowanie.

studia niestacjonarne_visual

Specjalność product design (projektowanie produktu), skierowana jest do osób, które chcą się nauczyć projektowania przedmiotów użytkowych, zarówno w kontekście produkcji masowej jak i indywidualnej. Studenci będą pracować z ceramiką, tkaniną i drewnem. Nauczą się formowania gliny, toczenia na kole i przygotowywania form do produkcji porcelany. Poznają tajniki stolarstwa, konstrukcji, pracy z litym drewnem, sklejką i fornirem. Zgłębią techniki tkackie, zasady naturalnego barwienia tkanin i projektowania wzorów. Będą się także uczyć nowych technologii, programowania i obsługi robotów, drukarek 3D, maszyn parametrycznych, a także rysunku, modelowania, fotografii, przygotowywania dokumentacji i prezentacji. Niektóre projekty powstaną w kooperacji z firmami zewnętrznymi, dzięki czemu studenci będą przygotowani do pracy w realnych warunkach.

Specjalność fashion communication design (projektowanie komunikacji w modzie) to propozycja dla osób zainteresowanych projektowaniem w środowisku mody. Wiedza o zjawiskach mody, historia mody, i alternatywnych metod projektowania, przygotowywanie portfolio i dokumentacji modowej, rysunek koncepcyjny i techniczny to tylko niektóre z poruszanych w trakcie studiów zagadnień. Studenci dowiedzą się także jak organizować pokazy i sesje mody, zdobędą podstawy fotografii studyjnej i stylizacji. Zgłębią tajniki ilustracji i grafiki edytorskiej. Będą projektowali publikacje i pisali teksty o modzie. Nauczą się projektowania marki modowej i przewidywania trendów, a także projektowania interakcji i UX.

Integralną częścią programu nauczania będą nauki humanistyczne i społeczne, umiejętność analizy i przeprowadzania badań społecznych, dzięki którym projektanci będą świadomie działać i planować swoją przyszłość. Czteroletnie studia zakończą się otrzymaniem dyplomu licencjata wzornictwa.

Rekrutacja na studia licencjackie w trybie niestacjonarnym odbywać się będzie na zasadach analogicznych i w tych samych terminach, które obowiązują w rekrutacji na studia w trybie stacjonarnym. Kandydaci poproszeni zostaną o przesłanie prezentacji składającej się z trzech części: autoportretu, zbioru dotychczasowych prac oraz inspiracji oraz CV (szczegółowe informacje na www w zakładce: zasady rekrutacji). Wezmą również udział w warsztatach sprawdzających kreatywność, umiejętność pracy w grupie oraz predyspozycje plastyczne i techniczne.

Pierwszy termin egzaminów na studia w obu trybach już 27 kwietnia 2016!

Więcej na: www.sof.edu.pl

fashion communication design

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Intymna strona porcelany

Intymna strona porcelany

Warszawa | 9 grudnia 2022

Anna Marciniszyn, twórczyni Nodi Studio, opowiada o swojej miłości do porcelany

Wariacja na temat ikony

Wariacja na temat ikony

Mediolan | 22 listopada 2021

Od studiów inżynierskich do ceramiki. Piotr Podziomek prezentuje „Wrażliwość”

Polski sukces w Dubaju!

Sukces Olgi

Dubaj | 22 listopada 2018

Olga Zelenska, absolwentka została wyróżniona podczas Global Grad Show w Dubaju!

Unia wprowadza zakaz produktów plastikowych. SCOBY to alternatywa!

Alternatywa

Poznań | 25 października 2018

Rodzima alternatywa dla plastikowych opakowań.

Porcelanowy sen

Porcelanowy sen

Poznań | 14 sierpnia 2018

Zaglądamy do Fenek Studio – pracowni absolwentek School of Form.