School of Form oferuje studia II stopnia!

Poznań | TeksT promocyjny

16 lipca 2016 | Design | SoF | Wydarzenia |

Kolejna dobra wiadomość dla chcących studiować w School of Form! W kwietniu szkoła poinformowała o rekrutacji na studia licencjackie w trybie niestacjonarnym, a obecnie otrzymała pozytywną ocenę programu nauczania oraz zgodę na uruchomienie magisterskich studiów uzupełniających na kierunku wzornictwo.

Głównym wyróżnikiem studiów II stopnia w School of Form (katedra wzornictwa Uniwersytetu SWPS) jest koncepcja kształcenia oparta na połączeniu wiedzy projektowej z humanistyczną oraz przygotowanie studentów do pracy z biznesem. Istotne jest, aby przyszły projektant nauczył się rozpoznania i rozumienia potrzeb współczesnego człowieka w coraz szybciej zmieniającej się rzeczywistości społecznoekonomicznej. Wiąże się to z poszerzeniem programu nauczania o takie przedmioty jak socjologia, psychologia, antropologia, filozofia, przewidywanie trendów czy elementy ekonomii. Nie są one jednak źródłem wiedzy wyłącznie teoretycznej, ale „narzędziem projektowym”, czyli dodatkową i praktyczną kompetencją nowoczesnego projektanta.

– Takie innowacyjne podejście do edukacji jest zgodne z oczekiwaniami rynku, lecz niewiele jest jeszcze ofert, których celem jest przygotowanie studentów do tego, by byli kreatywnymi partnerami biznesowymi swoich zleceniodawców. To niekoniecznie odpowiada klasycznemu podejściu akademickiemu – mówi Agnieszka Jacobson-Cielecka, dyrektor artystyczna School of Form. – Tym bardziej zgoda Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na otwarcie kolejnego etapu kształcenia, która wynika z pozytywnej oceny naszych założeń i dotychczasowej pracy, jest dla nas ogromnym sukcesem – dodaje.

Celem kierunku jest osadzenie projektowania w szerokim kontekście kulturowym, środowiskowym i ekonomicznym oraz wyposażenie projektantów w narzędzia, dzięki którym będą lepiej rozumieli rolę projektanta oraz przede wszystkim umieli zbadać, zrozumieć i odpowiedzieć na potrzeby odbiorców swoich projektów, a także skutecznie się z nimi komunikować.

Studia są adresowane do absolwentów wzornictwa, lecz także innych kierunków projektowych takich jak grafika, moda czy architektura. Rekrutacja odbywa się na podstawie portfolio i rozmowy kwalifikacyjnej.

plakat__designalivemag - 1

School of Form to katedra wzornictwa Uniwersytetu SWPS, która w październiku 2011 roku przyjęła pierwszych studentów. Studia stacjonarne trwają 4 lata, a po ich ukończeniu absolwenci uzyskują tytuł licencjata Uniwersytetu SWPS na kierunku wzornictwo. Nad unikalnym programem nauczania, który łączy w sobie elementy edukacji projektowej i humanistycznej pracował zespól ekspertów pod przewodnictwem Lidewij Edelkoort, wieloletniej szefowej Design Academy Eindhoven, która jest dyrektorem strategicznym i mentorem School of Form. Tak przygotowany program studiów z zakresu wzornictwa otrzymał najwyższą punktację w konkursie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na kierunki zamawiane.

School of Form współpracuje z polskimi i światowymi projektantami, wykładowcami i ekspertami, pracującymi dla najlepszych marek i firm z różnych branż. Zajęcia prowadzą m.in. Oskar Zięta, Agnieszka Jacobson-Cielecka (dyrektor artystyczna School of Form), Karol Murlak, Bianka Rolando, Mateusz Halawa, Zuzanna Skalska, Paulina Matusiak, Bartosz Mucha, Paweł Grobelny, Wojciech Dziedzic, Ewa Klekot, Krzysztof Kubasek, Dawid Wiener. Jednym z najistotniejszych elementów strategii nauczania w School of Form jest praktyczne kształcenie, w powiązaniu z biznesem, już na etapie wczesnych projektów. Dzięki partnerskiej współpracy z poważnymi partnerami biznesowymi, którzy wspierają finansowo rozwój studentów, a także oferują im staże w swoich przedsiębiorstwach, studenci będą odbywać praktyki w krajowych i zagranicznych studiach projektowych, firmach produkcyjnych i warsztatach rzemieślniczych w zależności od wybranego przez siebie profilu.

Więcej informacji o School of Form i studiach II stopnia na: www.sof.edu.pl

 

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Intymna strona porcelany

Intymna strona porcelany

Warszawa | 9 grudnia 2022

Anna Marciniszyn, twórczyni Nodi Studio, opowiada o swojej miłości do porcelany

Wariacja na temat ikony

Wariacja na temat ikony

Mediolan | 22 listopada 2021

Od studiów inżynierskich do ceramiki. Piotr Podziomek prezentuje „Wrażliwość”

Polski sukces w Dubaju!

Sukces Olgi

Dubaj | 22 listopada 2018

Olga Zelenska, absolwentka została wyróżniona podczas Global Grad Show w Dubaju!

Unia wprowadza zakaz produktów plastikowych. SCOBY to alternatywa!

Alternatywa

Poznań | 25 października 2018

Rodzima alternatywa dla plastikowych opakowań.

Porcelanowy sen

Porcelanowy sen

Poznań | 14 sierpnia 2018

Zaglądamy do Fenek Studio – pracowni absolwentek School of Form.