Radość i melancholia na bulwarze

gdynia | ŁUKASZ POTOCKI

5 czerwca 2014 | Design | Wydarzenia |

Interaktywne projekty znów będą cieszyły przez całe lato mieszkańców i turystów na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni.

29 czerwca 2014 odbędzie się uroczyste otwarcie Gdynia Playground 2014 – przedsięwzięcia, które na stałe wpisało się już w letni krajobraz Bulwaru Nadmorskiego w Gdyni. Tematem przewodnim czwartej edycji imprezy, zainicjowanej przez twórców z Pomorskiego Stowarzyszenia Projektantów „PoCoTo” jest „Nastrajanie miasta”. Podczas inauguracji (początek o godz. 10) zaplanowano wydarzenia rekreacyjne i edukacyjne, m.in. warsztaty „Mój Kawałek bulwaru”, mecz bike polo, plener fotograficzny, slam poetycki oraz koncert formacji Fuka Lata.

Celem wydarzenia trwającego przez całe wakacje jest promocja designu w przestrzeni publicznej poprzez instalację interaktywnych projektów artystycznych. Intrygujące propozycje architektoniczne tworzą przyjazne miejsce, wprowadzając w tkankę miejską odżywczą energię. Zaprezentowane na bulwarze instalacje reaktywują dziecięcą ciekawość świata i zapraszają do zabawy, umożliwiając doświadczanie całego spektrum ludzkich nastrojów.

Playground plakat final druk.indd

Wśród projektów znaleźć można m.in. Grę nastrojów, czyli podwieszone na stelażu rurki, umożliwiające wejście w rolę tworzącego dźwięk, wabiącą fantazyjnymi kolorami Radość, która przenosi w czas dzieciństwa, przywołując w pamięci podwórkowe trzepaki, czy wywołującą sentymentalny nastrój Melancholię. Interaktywne, nastrajające miasto projekty będzie można użytkować do końca wakacji.

Inauguracja imprezy będzie miała formę plenerowego pikniku, otwartego dla wszystkich zainteresowanych. Przez cały dzień w tle instalacji artystycznych pobrzmiewać będzie nastrojowy podkład muzyczny stworzony przez DJ.

Więcej na: www.playground.pocoto.eu

W tym roku na bulwarze pojawią się:

chmurkachmurka

depresjadepresja

gra_nastrojowgra nastrojów

melancholiamelancholia

radoscradość

Sunny, cold weather in Gdynia, Polandspójrz inaczej

tumiwisitumiwisi

wahania_nastrojowwahania nastrojów

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: