Przytulność w stylu mid-century w mieszkaniu przy Parku Oliwskim w Gdańsku

Mieszkanie przy Parku Oliwskim w Gdańsku harmonijnie łączy styl mid-century ze współczesnymi trendami. Nad projektem czuwał trójmiejski duet projektantek działających pod szyldem RUM Studio.

Z pozoru proste zadanie – zagospodarowanie mieszkania w stanie deweloperskim, okazało się dość dużym wyzwaniem ze względu na nietypowy układ. – Nie bez znaczenia było w tym projekcie zaufanie, jakim obdarzył nas inwestor oraz jego zamiłowanie do najlepszych jakościowo materiałów i ponadczasowego wzornictwa, które kochamy. Najnowsze trendy są dla nas jedynie inspiracją – mówią architektki.

Kreatywne mid-century

Sercem mieszkania jest kuchnia, w niej zaś króluje prosty, lecz elegancki okrągły stół. Fornirowane fronty mebli podkreślają mosiężne uchwyty. Zaokrąglenie narożników i mocne cofnięcie wysokiego cokołu nadały zabudowie lekkości. Sporą ilość drewna równoważy biel, całość zaś doprawiono charakternymi czarnymi akcentami.

Kuchnia płynnie przechodzi w jadalnię i salon. Jak wspominają projektantki, ważne było by granica pomiędzy tymi pomieszczeniami została zatarta, ponieważ w porównaniu z kuchnią salon jest stosunkowo niewielki. W sypialni dominuje zgaszona zieleń ściany z lekką fakturą, a kolor przechodzi nawet na meble. Uwagę zwracają klimatyczne miedziane lampy. Zgaszona zieleń w połączeniu z mosiądzem i czarnymi dodatkami powtarza się również w wystroju łazienki.

Wszystkie sprzęty, włącznie z pralką, ukryto w wysokiej zabudowie przy wyjściu do mieszkania. Mieszczą się w niej także wieszak, siedzisko, szafka na buty oraz szafa gospodarcza.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Turkus i złoto

Turkus i złoto

Gdańsk | 15 kwietnia 2023

Prawie 300-metrowy apartament wg. projektu Mana Design