Funkcjonalność w ciepłych barwach

The Unfolding Home, najnowszy projekt gdańskiej pracowni ACOS, powstał w Słupsku z myślą o młodej lekarce, której zarówno osobiste jak i profesjonalne życie cechuje duża dynamika, istotnie wpływająca na jej rutynę dnia i potrzeby wobec funkcjonalności mieszkania.

Aby uniknąć podziałów już i tak niewielkiego mieszkania, ściany działowe niemal całkowicie usunięto. Otwarta przestrzeń skupia się wokół centralnie umiejscowionego modułu, który pozwolił klarownie wydzielić poszczególnie strefy: jasny i wygodny salon z częścią wypoczynkową i jadalnianą, funkcjonalną kuchnię, gabinet z biblioteką oraz nieco bardziej kameralną sypialnię i łazienkę.

Przemyślana zabudowa stolarska pozostawiła również możliwość personalizacji wnętrza – gabinet można z łatwością zamienić w platformę do medytacji lub sypialnię gościnną.

Stylistyczne upodobania właścicielki znalazły odbicie w aranżacji mieszkania; skupiającej się na asymetrycznej geometrii oraz palecie naturalnych materiałów takich jak drewno, kamień, ceramika czy tynki marmurowo-wapienne. Koloru dodaje roślinność oraz miedziane akcenty w postaci baterii kuchennej czy metalowych okuć.

Oprócz mebli wykonanych według indywidualnego projektu, mieszkanie wyposażono również w krzesła J77 i J14 firmy HAY. Dopełnieniem naturalnego oświetlenia stały się natomiast zintegrowane w płaszczyźnie sufitu dyskretne punkty świetlne, jak również rodzime oprawy Chors w towarzystwie skandynawskich lamp Menu.

pracownia ACOS

Pracownia ACOS

ACOS (A Collection of Stories) zostało stworzone przez Annę Stojčev i Stanisława Młyńskiego, których wspólnym dążeniem jest kreowanie architektury i obiektów odzwierciedlających poczucie wspólnoty i harmonii. Ich siedziba znajduje się w Gdańsku, natomiast tworzą zarówno na północnych krańcach Norwegii jak i w Londynie, oraz w górzystej Macedonii Północnej.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Ponadczasowa klasyka

Ponadczasowa klasyka

Helsinki | 9 stycznia 2023

Odwiedzamy kawalerkę projektu polsko-fińskiej architektki Anny Koivumäki

Enklawa ciszy

Enklawa ciszy

Gdańsk | 19 października 2022

Odwiedzamy gdańskie mieszkanie projektu pracowni ACOS