Cukierkowy „Pops” w Krakowie

Projekt „Pops” w Krakowie to nieduże mieszkanie. Inwestor z pewnością nie marzył o ascetycznych bielach. Miało być kolorowo. I jest!

Czy to mieszkanie jest niesforne? W żadnym razie. Jest lekko cukierkowe, ale nie drażni zbyt agresywnymi kolorami. Mimo użycia wielu barw, ale jednak nieco pudrowych architektom udało się tu zachować spokój. To efekt pracy Diany Żurek i Gutka Girka, właścicieli pracowni Furora Studio.

Wchodząc do tego niewielkiego apartamentu w stolicy Małopolski, oczom ukazują się delikatne pastele, malujące się po ścianach w towarzystwie łagodnych linii uformowanych w falistą harmonię.

Architekci chcieli, by „Pops” stał się chwilową przystanią dla tych, którzy pragną spędzić czas w atrakcyjnym i wyjątkowo słodkim wnętrzu. Czy te kolory mogą się znudzić?
 

Magazyn Design Alive

NR 48 LATO 2024

ZAMAWIAM

NR 48 LATO 2024

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

TRÓJMIASTO 2024 WYDANIE SPECJALNE

Pewnie nie ale i tak, nie będzie ku temu powodów. „Pops” w Krakowie to miejsce dostępne na krótkotrwałe wynajmy. Układ mieszkania zapewnia dodatkową, odrębną sypialnię dla gości, która w ciągu dnia staje się częścią przestronnego salonu.

— Miejsce to jest niezwykle miękkie, co niewątpliwie pozytywnie wpływa na jego odbiór. Pozwala się zrelaksować w otoczeniu gęstych tkanin i kształtów miłych dla oka. Zielenie przeplatające się z różem i błękitem, na tle złamanej bieli, uzupełnionej mocniejszymi akcentami i przede wszystkim fakturami – tłumaczą architekci z pracowni Furora Studio.

Jednak to, co rzeczywiście wybija się w tym wnętrzu, to przede wszystkim subtelne połączenie jasnych barw, harmonizujące z miękkimi kształtami i motywem fali.

Atmosfera tutaj jest wyjątkowo przyjemna i wpływa pozytywnie na doznania. Pozwala ona na relaks w otoczeniu wspomnianych gęstych tkanin.

W tym wnętrzu odkryjemy różnorodne struktury i formy, które wzajemnie komponują się w harmonijną całość. Większość mebli została specjalnie zaprojektowana pod kątem tej przestrzeni, co sprawia, że jest ona nie tylko spójna, ale także funkcjonalna.

Architekci postanowili się nieco bawić, dodając do projektu zarówno nowoczesne elementy, jak i delikatne nawiązania do klimatu retro, wszystko to w geometrycznym rytmie.

To wygodna i kolorowa przestrzeń, wywołująca u wszystkich lekki uśmiech na twarzach. Tak jak zapewne chcą decydujący się na krótki wypad „Pops” w Krakowie przenosi w zupełnie inny świat – nie jest to świat dziecinny, lecz pełen marzeń i drobnych tęsknot. 

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Zielone zapomnienie

Zielone zapomnienie

Wrocław | 27 listopada 2023

To przestrzeń pełna poszukiwań i skarbów. Tak o projekcie mówią jego twórcy

Przestrzeń osobista

Przestrzeń osobista

Kraków | 13 czerwca 2023

Magia luster w krakowskim mieszkaniu projektantki i scenografki Natalii Horak