Poodle Bar & Bistro. Uwspółcześnione retro

Choć pandemia opóźniła realizację wielu projektów, na ten zdecydowanie warto było czekać. Aby otworzyć swoją własną, dwupoziomową restaurację na północnym przedmieściu Fitzroy w Melbourne, Zoë Rubino i Emilio Scalzo musieli czekać aż 18 miesięcy. Nie był to jednak czas stracony.

Aby zachować ciągłość finansową małżeństwo zdecydowało się przeznaczyć część remontowanego lokalu na bar z kanapkami serwowanymi na wynos. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę.

– Podczas lockdownu ludzie szukali czegoś pozytywnego i znajdowali to w naszym menu. To zupełnie nieplanowane doświadczenie pozwoliło nam lepiej poznać mieszkańców, przetestować przepisy i zbudować rozpoznawalność – tłumaczy Zoë

Kiedy oficjalne otwarcie było już możliwe, Poodle Bar & Bistro spotkało się z niezwykle ciepłym przyjęciem. Przeprowadzone przez studio projektowe Bergman & Co prace zaowocowały niezwykłym połączeniem esencji lat 30. ze współczesną elegancją. – Kluczem do sukcesu było zaufanie, jakim obdarzyli nas klienci – zauważa współzałożycielka pracowni, Wendy Bergman.

Dwa poziomy spotkań

Pierwszym punktem, jaki napotykają goście jest podłużny bar. Jego drewniane akcenty i zachwycający blat z zielonego i różowego marmuru nawiązują do stylu art deco. Idąc dalej, za poczucie nastrojowej intymności odpowiadają panele ścienne z ciemnego drewna i zaokrąglone formy mebli znajdujące się w przewidzianej na 40 osób jadalni. Aby przełamać nostalgiczny charakter tej części restauracji, podłogę zdobi biało-niebieska szachownica, a ściany – szeroki przekrój sztuki współczesnej pozyskanej od australijskich twórców.

Kolejny poziom przewidziano jako miejsce bardziej kameralnych spotkań. W centrum uwagi jest tutaj rzeźbiarski, lustrzany bar oraz stylowy kominek. Oprócz tego ulokowano tu niedużą jadalnię przeznaczoną dla 12 osób. Podobnie jak na parterze, formalność stylu retro przełamują tu dzieła sztuki zestawione z kompozycjami z kwiatów i detalami w stylu vintage. W myśl dbałości o szczegóły swoim wystrojem zaskakują również toalety. Zielony marmur zestawiony z czerwonymi umywalkami i mosiężną armaturą sprawiają, że wizyta w Poodle Bar & Bistro jest doświadczeniem dopracowanym pod każdym względem.

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Oliva otwarta na nowo

Oliva otwarta na nowo

Warszawa | 12 maja 2022

Po tymczasowym zamknięciu warszawska restauracja powraca w nowej odsłonie

Antyk z drukarki 3D

Antyk z drukarki 3D

Walencja | 10 maja 2022

Tradycyjny wystrój greckiej restauracji w nowoczesnym wydaniu. Od Masquespacio!

Życie pomiędzy drzewami

Życie pomiędzy drzewami

Melbourne | 5 kwietnia 2022

Australijska pracownia podjęła się renowacji domu z lat 40. na obrzeżach parku