Poodle Bar & Bistro. Uwspółcześnione retro

Choć pandemia opóźniła realizację wielu projektów, na ten zdecydowanie warto było czekać. Aby otworzyć swoją własną, dwupoziomową restaurację na północnym przedmieściu Fitzroy w Melbourne, Zoë Rubino i Emilio Scalzo musieli czekać aż 18 miesięcy. Nie był to jednak czas stracony.

Aby zachować ciągłość finansową małżeństwo zdecydowało się przeznaczyć część remontowanego lokalu na bar z kanapkami serwowanymi na wynos. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę.

– Podczas lockdownu ludzie szukali czegoś pozytywnego i znajdowali to w naszym menu. To zupełnie nieplanowane doświadczenie pozwoliło nam lepiej poznać mieszkańców, przetestować przepisy i zbudować rozpoznawalność – tłumaczy Zoë

Kiedy oficjalne otwarcie było już możliwe, Poodle Bar & Bistro spotkało się z niezwykle ciepłym przyjęciem. Przeprowadzone przez studio projektowe Bergman & Co prace zaowocowały niezwykłym połączeniem esencji lat 30. ze współczesną elegancją. – Kluczem do sukcesu było zaufanie, jakim obdarzyli nas klienci – zauważa współzałożycielka pracowni, Wendy Bergman.

Dwa poziomy spotkań

Pierwszym punktem, jaki napotykają goście jest podłużny bar. Jego drewniane akcenty i zachwycający blat z zielonego i różowego marmuru nawiązują do stylu art deco. Idąc dalej, za poczucie nastrojowej intymności odpowiadają panele ścienne z ciemnego drewna i zaokrąglone formy mebli znajdujące się w przewidzianej na 40 osób jadalni. Aby przełamać nostalgiczny charakter tej części restauracji, podłogę zdobi biało-niebieska szachownica, a ściany – szeroki przekrój sztuki współczesnej pozyskanej od australijskich twórców.

Kolejny poziom przewidziano jako miejsce bardziej kameralnych spotkań. W centrum uwagi jest tutaj rzeźbiarski, lustrzany bar oraz stylowy kominek. Oprócz tego ulokowano tu niedużą jadalnię przeznaczoną dla 12 osób. Podobnie jak na parterze, formalność stylu retro przełamują tu dzieła sztuki zestawione z kompozycjami z kwiatów i detalami w stylu vintage. W myśl dbałości o szczegóły swoim wystrojem zaskakują również toalety. Zielony marmur zestawiony z czerwonymi umywalkami i mosiężną armaturą sprawiają, że wizyta w Poodle Bar & Bistro jest doświadczeniem dopracowanym pod każdym względem.

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Powiązane artykuły:

Restauracja z gigantyczną porcelaną w Domu Tysiąclecia Węgier

Duch Austro-Węgier

Budapeszt | 15 listopada 2020

Restauracja z gigantyczną porcelaną w Domu Tysiąclecia Węgier

Nowy format miejskiego bistro

Mora Bistro

Gdynia | 14 września 2020

Nowy format miejskiego bistro

Opasły Tom. Miejsce, gdzie wypada czytać przy jedzeniu

Mole książkowe

warszawa | 24 maja 2020

Opasły Tom. Miejsce, gdzie wypada czytać przy jedzeniu