Poligon: Buteleczka Bottle S – zgrabna prostota

| MAC


6 czerwca 2011 | Bez kategorii

Uczestniczki naszego Poligonu tak polubiły przedmioty proste, niedrogie i piękne, że w kolejnym odcinku testów znów zdecydowały się przyjrzeć bliżej takim przedmiotom – buteleczkom stworzonym przez Mops Design, czyli Joannę Chomkę-Jaworską i Arkadiusza Jaworskiego.

Uczestniczki naszego Poligonu tak polubiły przedmioty proste, niedrogie i piękne, że w kolejnym odcinku testów znów zdecydowały się przyjrzeć bliżej takim przedmiotom – buteleczkom stworzonym przez Mops Design, czyli Joannę Chomkę-Jaworską i Arkadiusza Jaworskiego.

Dziś w klubokawiarni Presso uwagę Magdaleny Jackowskiej, dziennikarki RMF Classic oraz Ewy Trzcionki, wydawcy portalu designalive.pl przykuwają małe naczynia o kształcie buteleczki. Nie są jednak szklane lecz wykonane z porcelany. – Zaprojektował je Arkadiusz Jaworski, i urzekają swoją prostotą – wprowadza nas w świat drobnych naczyń Ewa Trzcionka.

Buteleczki Bottle S są nieduże jak niewielki kubek, ich średnica to 4,5-5 centymetrów, z kolei ich wysokość to niewiele ponad 15 cm, a kosztują nieco powyżej 20 zł.

– Ile ich potrzebujemy na stoliku, aby zrobić efekt, i przede wszystkim do czego służą. Bo na pierwszy rzut oka to taki drobiazg mało przydatny – zastanawia się Magdalena Jackowska. – Muszę ci powiedzieć, że jest taka tajemna zasada w kawiarniach, zgodnie z którą wazony i wazoniki powinny mieć jak najcieńsze wejście, ponieważ wtedy wystarczy kupić jeden kwiatek i wszystko już pięknie wygląda. Te buteleczki nam to właśnie umożliwiają, można włożyć do nich jedną gałązkę i cieszyć się skromną ale i piękną, zgrabną kompozycją – wyjaśnia Ewa Trzcionka.

To tylko jedno z zastosowań tej buteleczki, może również do przechowywania produktów, np. octu czy innych substancji. Buteleczka nie ma zakrętki ani korka, więc raczej Mops jest uroczym, małym wazonikiem.

A ponadto buteleczki Bottle S mogą przywoływać pewne sentymentalne wspomnienia: ich połączenie może przywodzić na myśl choćby wspomnienie mleczarzy, którzy pozostawiali w dawnych czasach sześć butelek z mlekiem.

Produkt Mops Design jest biały, można go myć w zmywarce, jest wykonany z bardzo dobrej gatunkowo porcelany, i jest tak solidny, że trudno jest go stłuc. – U nas w klubokawiarni Presso jeszcze żaden z wazoników się nie stłukł – dodaje Ewa Trzcionka

Więcej na www.mopsdesign.pl

POSŁUCHAJ NASZEGO POLIGONU:

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Specjalne wydanie „Design Alive” na ŁDF

To już 5 lat!

Łódź | 12 października 2016

Dokładnie pięć lat temu przygotowaliśmy pierwszy numer "Design Alive".

Mercedes C200. Spokojny wariat

Spokojny wariat

Bielsko-Biała | 7 marca 2015

Mercedes C200. Bezpieczne i dostojne auto. Ale też mały wariat!

Znamy zwycięzców Plebiscytu Czytelników DESIGN ALIVE AWARDS 2014!

CZYTELNICY WYBRALI

Cieszyn | 6 listopada 2014

Zakończyliśmy przyjmowanie głosów w Plebiscycie Czytelników.