Polacy na IMM w strefie “czystych talentów”

Kolonia | JULIA CIESZKO

17 stycznia 2015 | Design | Rzeczy | Wydarzenia |

Sześć marek reprezentować będzie polski design na jednej z najważniejszych imprez branżowych w Europie – IMM Cologne (19-25 stycznia). A wszystko to w ramach projektu The Spirit of Poland.

Promocja polskiego wzornictwa w ramach zagranicznych wystaw i targów to jedno z najważniejszych założeń inicjatywy The Spirit of Poland. Dzięki współpracy z Culture.pl oraz Instytutem Polskim w Düsseldorfie, polskie marki kolejny raz mają szansę pokazać swój potencjał międzynarodowej publiczności. Po sukcesie w Brazylii, The Spirit of Poland wraca do Europy na targi IMM Cologne, gdzie w ramach strefy Pure Talents spotkają się takie firmy jak: Ćmielów Design Studio, Kafti, Kosmos, Malafor, Tabanda i Vzór.

Polski design promowany przez The Spirit of Poland to przede wszystkim silne marki oraz dobrze zaprojektowane produkty. To design o wysokich walorach estetycznych i użytkowych, który staje się symbolem polskiej kultury materialnej, jej historii i współczesnego rozwoju.

Pure Talents w ramach targów IMM to przestrzeń, w której nowe koncepcje mebli, oświetlenia czy akcesoriów prezentować będą międzynarodowi projektanci. – Wybrane na wystawę obiekty pokazują, w jak twórczy sposób polscy projektanci podchodzą do pracy z materiałem czy kwestii logistycznych, jak umiejętnie czerpią z rodzimych tradycji oraz zasobów polskiego rynku. Są to jednocześnie produkty rynkowe, o dużym potencjale komercyjnym – mówi Monika Brauntsch, organizatorka wystawy.

Targi IMM Cologne otwierają sezon targowy w 2015 roku. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń wystawienniczych z branży designu wyposażenia wnętrz na świecie, w trakcie którego firmy pokazują swoje najnowsze kolekcje, produkty i pomysły. Obecność polskich marek na tak prestiżowym wydarzeniu jest szansą na prezentację polskiego designu na forum międzynarodowym.

Więcej na: www.imm-cologne.com i www.spiritofpoland.pl

PETIT_M.Cecula_ĆDS by Modus Design fot.Sebastian ZimmerĆmielów Design Studio pokaże produkty Cubus II, PETIT & ZZ proj. Marek Cecuła. fot. Materiały prasoweKafti 3Kafti pokaże w Kolonii nowe lampy Lineworks. fot. Materiały prasoweThe Masks 3_Kosmos ProjectKosmos Project zaprezentuje w Niemczech projekt The Mid-summer Night Masks. fot. Materiały prasoweMalaforMalafor zaprezentuje fotel z kolekcji Wełna&Powietrze. fot. Materiały prasoweTabanda 5Tabanda będzie promowała w Niemczech krzesła Diago w nowej odsłonie. fot. Materiały prasoweRM58_Vzor_2VZÓR pokaże swój słynny już fotel RM 58. fot. Materiały prasowe

Powiązane artykuły:

HOME LAB, czyli małe laboratorium kuchenne Marka Cecuły

HOME LAB

Kielce | 3 kwietnia 2020

Przepis na domowe laboratorium we własnej kuchni

Szczególny projekt Marka Cecuły na 100-lecie Bauhausu

Bauhaus 100

ĆmielóW | 24 lipca 2019

Szczególny projekt Marka Cecuły na 100-lecie Bauhausu.

Dywany dopasowane do naszej… osobowości w oparciu o test psychologiczny

Future Illusions

Warszawa | 15 marca 2019

Dywany dopasowane do naszej osobowości w oparciu o test.

Od zwykłego flakonu po designerski gadżet

Wazony z Ćmielowa

Ćmielów | 25 października 2018

Gadżety z Ćmielowa to doskonały pomysł dla wielbicieli nieoczywistych form.