Piesek Puppy otoczony kultem

Mediolan |

18 grudnia 2011 | Design | Rzeczy |

Przykładem jednego z najpopularniejszych przedmiotów z kolekcji MeToo od włoskiej marki Magis jest piesek Puppy zaprojektowany przez Eero Aarnio.

Kolekcja MeToo marki Magis to przemyślany bajeczny świat dla najmłodszych, w którym dobry design bawi, uczy i rozwija. Cała kolekcja powstała przy współpracy światowych projektantów z zespołem wykwalifikowanych ekspertów w tym psychologów dziecięcych, lekarzy, wykładowców i samych dzieci, by najlepiej poznać potrzeby maluchów. W ten sposób przedmioty Magis z kolekcji MeToo dają dzieciom fantastyczną możliwość do spojrzenia na świat z innej perspektywy.

Rozwój dzieci w znacznym stopniu stymuluje zabawa i odkrywanie nowej funkcjonalności znanych im przedmiotów. Przykładem jednego z najpopularniejszych przedmiotów z kolekcji MeToo jest piesek Puppy zaprojektowany przez Eero Aarnio. Powód jego powstania był niezwykle prozaiczny — projektant, chcąc zakupić dla swojej wnuczki stolik do rysowania odkrył jak mało jest na rynku przemyślanych mebli dla najmłodszych. Kolekcją Magis me too zachęcił projektantów, by spojrzeli na świat oczami dziecka i stworzyli przedmioty stymulujące maluchy do kreatywności, wywołujące emocje.

Ze względu na prosty i bardzo dobry design, na całym świecie siedzisko pokochali nie tylko najmłodsi, ale także i dorośli. Puppy spełnia funkcję zabawki, siedziska, ale również nowoczesnej rzeźby.

Wykonany w całości z rotacyjnie odlewanego polietylenu Puppy dostępny jest w czterech rozmiarach: S, M, L i XL. W najmniejszym rozmiarze S kosztuje 219 zł.

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: