Pierre Yovanovich i Dior Maison prezentują kolekcję akcesoriów

Francuski projektant Pierre Yovanovich zaprezentował efekty współpracy z luksusową marką Dior Maison.

Kolekcja Midi obejmuje 15 przedmiotów będących hołdem wobec prowansalskich korzeni projektanta oraz samego Christiana Diora. Wyróżnia je rzeźbiarska forma oraz nietypowa dla marki – słynącej z salonowego przepychu – stylistyka wiejskiej naturalności.

Aby ją osiągnąć, Yovanovitch współpracował z wyspecjalizowanymi rzemieślnikami z regionu Les Vosges (znanego z obróbki drewna); wykorzystując pierwotne piękno litego dębu i grabu, które pozostawiono niepomalowane, tak aby użytkownik mógł podziwiać niezwykły rysunek słoi.

Za inspirację oraz scenerię do wykonania zdjęć przedmiotów posłużyły dwie imponujące nieruchomości – XVII-wieczny zamek Pierre’a Yovanovicha oraz Château de la Colle Noire, dawna rezydencja Christiana Diora.

Pierre Yovanovich oraz należąca do niego rezydencja Château de Fabrègues. Urodzony w 1965 roku, w Nicei, projektant swoją karierę rozpoczął pracując dla marki Pierre Cardin (1990). W 2001 roku założył własną pracownię projektowania wnętrz Pierre Yovanovitch Architecture d’Intérieur. Od tego czasu zrealizował liczne projekty mieszkaniowe i komercyjne we Francji, Belgii, Szwajcarii, Anglii, Izraelu i Stanach Zjednoczonych. W międzyczasie tworzy również scenografie pokazów mody oraz ekspozycje podczas targów designu na całym świecie.

W skład kolekcji wchodzi: lampa stołowa; lustro; pudełko na cygara; cztery tace do serwowania; dwa pudełka na chusteczki; dwie ramki do zdjęć; dwa świeczniki; taca na drobiazgi i pojemnik na ołówki.

Każdy przedmiot można kupić w wybranych sklepach Dior od marca 2022 roku.

To już druga współpraca Pierre’a Yovanovicha z Dior Maison. Pierwszą była reinterpretacja kultowego fotela Dior Medallion Chair, który zaprezentowano podczas Salone del Mobile we wrześniu 2021 roku.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Christian Dior i ikony paryskiej mody w Centralnym Muzeum Włókiennictwa

Dior i ikony

Łódź | 6 maja 2018

Christian Dior i ikony paryskiej mody w Centralnym Muzeum Włókiennictwa.

Dior + Zamilska: Międzygalaktyczne wojaże

Dior + Zamilska

Tokio | 29 grudnia 2014

Simons + Dior + Zamilska. Międzygalaktyczne wojaże.