Paryski klimat w moskiewskim mieszkaniu rapera

Domy celebrytów przyzwyczaiły nas do tego, że nigdy nie wiadomo czego można spodziewać się po ich wnętrzach. Zaprojektowany przez moskiewską pracownię Blockstudio apartament w cichej dzielnicy Basmannyj powstał na życzenie rapera, pragnącego odnaleźć w Moskwie przytulną atmosferę paryskiego mieszkania, w którym niegdyś mieszkał.

Z okien apartamentu roztacza się widok na kręte moskiewskie uliczki. Mimo nowoczesnej stylistyki budynku projektantom udało się spełnić życzenie artysty i jego rodziny. Pozorną prostotę wystroju podkreślają dbałość o szczegóły i nienaganne wykonanie, składające się na wyrafinowaną całość.

– Meble i oświetlenie dobrano w taki sposób, aby podkreślały zestawienie tekstur i materiałów o zróżnicowanej kolorystyce i w fakturzee – wyjaśniają Ivan i Natalia Trofimov, projektanci z pracowni Blockstudio.

Ciemny dębowy parkiet swoją złocistą barwą przypomina dywan, stanowiący bazę jasnego wystroju pomieszczeń. Projektanci zrezygnowali z popularnego otwartego planu na rzecz tradycyjnego podziału kuchni i jadalni na osobne pomieszczenia. Aby jednak nie rezygnować ze swobodnej wędrówki słońca po mieszkaniu, podział tworzą przeszklenia otoczone mosiężną ramą o delikatnej konstrukcji. Mosiądz dzięki temu staje się swoistym kolorystycznym motywem przewodnim mieszkania a dostrzec możemy go również np. na lampie w jadalni. Wiele mebli i elementów oświetleniowych w całym apartamencie pochodzi z prywatnej kolekcji właścicieli mieszkania. Inne zaś zostały pozyskane z moskiewskiej galerii AlinaPinsky oferującej przegląd współczesnego designu.

Dbałość o szczegóły obejmuje nie tylko część dzienną mieszkania, ale również łazienkę. Zestawienie ciepłego odcienia drewna z polerowaną powierzchnią marmuru sprawia, że nawet zwykłe mycie rąk staje się niezwykłym wizualnie doznaniem.

Więcej na: www.blockstudio.ru

***

Inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu, dwa razy w tygodniu w Twojej skrzynce!  Zapisz się na nasz newsletter

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Domowa galeria sztuki

Domowa galeria sztuki

Santiago | 28 stycznia 2023

Zaglądamy do spektakularnego apartamentu w bogatej dzielnicy stolicy Chile

Siła detalu

Siła detalu

Radom | 23 stycznia 2023

Mieszkanie w 100-letniej kamienicy przeszło pełną koloru transformację

W starym spichlerzu

W starym spichlerzu

Wrocław | 20 grudnia 2022

Dwupoziomowy apartament w starym spichlerzu przeszedł gruntowną przemianę

Proste formy

Proste formy

Warszawa | 23 listopada 2022

Naturalne, ponadczasowe materiały i szczypta wabi sabi na Żoliborzu