Paryski klimat w moskiewskim mieszkaniu rapera

Domy celebrytów przyzwyczaiły nas do tego, że nigdy nie wiadomo czego można spodziewać się po ich wnętrzach. Zaprojektowany przez moskiewską pracownię Blockstudio apartament w cichej dzielnicy Basmannyj powstał na życzenie rapera, pragnącego odnaleźć w Moskwie przytulną atmosferę paryskiego mieszkania, w którym niegdyś mieszkał.

Z okien apartamentu roztacza się widok na kręte moskiewskie uliczki. Mimo nowoczesnej stylistyki budynku projektantom udało się spełnić życzenie artysty i jego rodziny. Pozorną prostotę wystroju podkreślają dbałość o szczegóły i nienaganne wykonanie, składające się na wyrafinowaną całość.

– Meble i oświetlenie dobrano w taki sposób, aby podkreślały zestawienie tekstur i materiałów o zróżnicowanej kolorystyce i w fakturzee – wyjaśniają Ivan i Natalia Trofimov, projektanci z pracowni Blockstudio.

Ciemny dębowy parkiet swoją złocistą barwą przypomina dywan, stanowiący bazę jasnego wystroju pomieszczeń. Projektanci zrezygnowali z popularnego otwartego planu na rzecz tradycyjnego podziału kuchni i jadalni na osobne pomieszczenia. Aby jednak nie rezygnować ze swobodnej wędrówki słońca po mieszkaniu, podział tworzą przeszklenia otoczone mosiężną ramą o delikatnej konstrukcji. Mosiądz dzięki temu staje się swoistym kolorystycznym motywem przewodnim mieszkania a dostrzec możemy go również np. na lampie w jadalni. Wiele mebli i elementów oświetleniowych w całym apartamencie pochodzi z prywatnej kolekcji właścicieli mieszkania. Inne zaś zostały pozyskane z moskiewskiej galerii AlinaPinsky oferującej przegląd współczesnego designu.

Dbałość o szczegóły obejmuje nie tylko część dzienną mieszkania, ale również łazienkę. Zestawienie ciepłego odcienia drewna z polerowaną powierzchnią marmuru sprawia, że nawet zwykłe mycie rąk staje się niezwykłym wizualnie doznaniem.

Więcej na: www.blockstudio.ru

***

Inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu, dwa razy w tygodniu w Twojej skrzynce!  Zapisz się na nasz newsletter

Powiązane artykuły:

Ciepły apartament na Manhattanie

Przytulna rezydencja

Nowy Jork | 26 grudnia 2020

Domowe ciepło w luksusowym apartamencie przy Bond Street na Manhattanie

Awangardowa przestrzeń do życia

Awangarda

Warszawa | 5 grudnia 2018

Apartament pokazowy osiedla Awangarda wymyka się definicji mieszkania.

Czarno-biały luksus

White i Black

Poznań | 6 listopada 2018

Czarno-biały luksus w Poznaniu.