Pandemia zmienia biura. Tak chcą je urządzać młodzi

Studenci stworzyli nowe meble biurowe, jakich sami chcieliby używać. – Redefiniujemy przestrzeń pokoju. Miejsce, które jeszcze nie tak dawno było prywatnym sanktuarium, pandemia zamieniła w częściowo publiczną przestrzeń – mówi Morgan Rudberg, koordynator Room Service, projektu, w którym studenci poszukują nowych rozwiązań do przestrzeni pracy.

Pandemia całkowicie odmieniła nasze życie zawodowe. Z biur przenieśliśmy się do domowego zacisza, które nie w każdym przypadku okazało się sprzyjającą przestrzenią do pracy. Równocześnie eksperci od higieny pracy i projektanci zaczęli poszukiwać rozwiązań, które pomogły nam ten stan rzeczy odmienić. Nie było więc zaskoczeniem, że to właśnie praca z domu stała się motywem przewodnim projektów dyplomowych studentów Beckmans College of Design w Sztokholmie.

Room Service – projekt przekształcenia pokoju w domowe biuro

W ramach projektu Room Service studenci połączyli siły z sześcioma szwedzkimi markami meblowymi. Eksperci reprezentujący Dux, Gärnsäs, Kinnarps, Källemo, Johanson Design oraz Storängen Design wsparli młodych projektantów podczas tworzenia prototypów mebli do domowego biura.

– Redefiniujemy przestrzeń pokoju. Miejsce, które jeszcze nie tak dawno było intymnym schronieniem, prywatnym sanktuarium, w pandemii stało się częściowo publiczną przestrzenią, w której musiało znaleźć się miejsce do pracy, zabawy oraz spędzania czasu mówi Morgan Rudberg, koordynator Room Service. 

Powstałe prototypy zaprezentowano na wystawie podczas ostatniej Stockholm Design Week. Wystawę można nadal oglądać online na dedykowanej stronie projektu.

Więcej na: www.roomservice.beckmans.college

***

Inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu, dwa razy w tygodniu w Twojej skrzynce!  Zapisz się na nasz newsletter

Powiązane artykuły:

Przestronne i eleganckie biuro firmy ProCardia Medical w Warszawie

Przemyślany projekt

Warszawa | 29 października 2020

Przestronne i eleganckie biuro firmy ProCardia Medical

Harmonijna przestrzeń. Niezwykły projekt siedziby Universal-Investment

W harmonii

Kraków | 19 sierpnia 2020

Zapraszamy do obejrzenia biura Universal-Investment

Valle Wood: największy komercyjny budynek drewniany w Norwegii

Valle Wood

Oslo | 22 kwietnia 2020

Największy komercyjny budynek drewniany w Norwegii