Pandemia zmienia biura. Tak chcą je urządzać młodzi

Studenci stworzyli nowe meble biurowe, jakich sami chcieliby używać. – Redefiniujemy przestrzeń pokoju. Miejsce, które jeszcze nie tak dawno było prywatnym sanktuarium, pandemia zamieniła w częściowo publiczną przestrzeń – mówi Morgan Rudberg, koordynator Room Service, projektu, w którym studenci poszukują nowych rozwiązań do przestrzeni pracy.

Pandemia całkowicie odmieniła nasze życie zawodowe. Z biur przenieśliśmy się do domowego zacisza, które nie w każdym przypadku okazało się sprzyjającą przestrzenią do pracy. Równocześnie eksperci od higieny pracy i projektanci zaczęli poszukiwać rozwiązań, które pomogły nam ten stan rzeczy odmienić. Nie było więc zaskoczeniem, że to właśnie praca z domu stała się motywem przewodnim projektów dyplomowych studentów Beckmans College of Design w Sztokholmie.

Room Service – projekt przekształcenia pokoju w domowe biuro

W ramach projektu Room Service studenci połączyli siły z sześcioma szwedzkimi markami meblowymi. Eksperci reprezentujący Dux, Gärnsäs, Kinnarps, Källemo, Johanson Design oraz Storängen Design wsparli młodych projektantów podczas tworzenia prototypów mebli do domowego biura.

– Redefiniujemy przestrzeń pokoju. Miejsce, które jeszcze nie tak dawno było intymnym schronieniem, prywatnym sanktuarium, w pandemii stało się częściowo publiczną przestrzenią, w której musiało znaleźć się miejsce do pracy, zabawy oraz spędzania czasu mówi Morgan Rudberg, koordynator Room Service. 

Powstałe prototypy zaprezentowano na wystawie podczas ostatniej Stockholm Design Week. Wystawę można nadal oglądać online na dedykowanej stronie projektu.

Więcej na: www.roomservice.beckmans.college

***

Inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu, dwa razy w tygodniu w Twojej skrzynce!  Zapisz się na nasz newsletter

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Uczta dla oczu

Uczta dla oczu

Sztokholm | 21 marca 2024

Erik Bratsberg zaprojektował restaurację Persona, której wnętrze przypomina dom