Oswojone lata 50. w projekcie Atelier Starzak Strebicki

Mieszkanie Jacko II o powierzchni 55 m kw. powstało w wyniku połączenia dwóch lokali w niskiej zabudowie z lat pięćdziesiątych. Rezultatem tego jest płytka oraz dość długa przestrzeń nowego mieszkania, ale dzięki sześciu oknom równomiernie doświetlona.

Charakter przestrzeni w obrębie zwiększonego metrażu definiuje nowoczesna interpretacja meblościanki, czy jak nazywają ją projektanci z Atelier Starzak Strebicki – wielofunkcyjny „ściano-mebel” dzielący powierzchnie na poszczególne funkcje: pokój dzienny, kuchnię, sypialnię, łazienkę oraz strefę wejścia. W tej ścianie mieszczą się również drzwi do poszczególnych pomieszczeń (przesuwane do sypialni oraz łazienkowe – otwierane i wysokie do samego sufitu) i różnego rodzaju wnęki pełniące funkcje szaf.

Istniejącą podłogę z desek sosnowych uzupełniono a po wyszlifowaniu zaolejowano. Natomiast w kuchni i łazience, gdzie nie było już oryginalnego drewna, nowa posadzka została wykonana z płytek granitowych. Klasyczne białe kafle ścienne stanowią ich idealne uzupełnienie. Przesuwne drzwi od sypialni pozwalają zarządzać intymnością i komfortem całej przestrzeni.

Wyrazista paleta kolorów utrzymana w niebiesko-zielonej tonacji sprawia, że dominujący w całym mieszkaniu mebel zmienia charakter w zależności od pomieszczenia pozwalając uniknąć wizualnej monotonii.

Więcej na: www.starzakstrebicki.eu

no images were found

Powiązane artykuły:

Dom nad jeziorem – tu ukoisz zmysły

Dom nad jeziorem

Poznań | 25 września 2020

Główną rolę w tym projekcie odgrywa otaczająca go przyroda

Na poznańskiej Wildzie

Wilda

Poznań | 20 marca 2020

Mieszkanie w secesyjnej kamienicy, w sercu historycznej dzielnicy Poznania

Kinnarps w Poznaniu zmienia lokalizację

NOWY DOM KINNARPS

Poznań | 25 lutego 2020

Showroom Kinnarps w prestiżowej lokalizacji biznesowej PIXEL 5

Lokalny dom kultury

Dom kultury

Poznań | 10 grudnia 2019

Pawilon Ogród Szeląg zaprojektowany przez wierciński-studio

Kahawa. Tu zagrzejesz miejsce

Kahawa

Poznań | 23 stycznia 2018

Kawiarnia, czytelnia, księgarnia i palarnia kawy w jednym.