Oswojone lata 50. w projekcie Atelier Starzak Strebicki

Mieszkanie Jacko II o powierzchni 55 m kw. powstało w wyniku połączenia dwóch lokali w niskiej zabudowie z lat pięćdziesiątych. Rezultatem tego jest płytka oraz dość długa przestrzeń nowego mieszkania, ale dzięki sześciu oknom równomiernie doświetlona.

Charakter przestrzeni w obrębie zwiększonego metrażu definiuje nowoczesna interpretacja meblościanki, czy jak nazywają ją projektanci z Atelier Starzak Strebicki – wielofunkcyjny „ściano-mebel” dzielący powierzchnie na poszczególne funkcje: pokój dzienny, kuchnię, sypialnię, łazienkę oraz strefę wejścia. W tej ścianie mieszczą się również drzwi do poszczególnych pomieszczeń. Są to m.in.przesuwane do sypialni oraz łazienkowe – otwierane i wysokie do samego sufitu. We wnętrzu spotkamy również różnego rodzaju wnęki pełniące funkcje szaf.

Istniejącą podłogę z desek sosnowych uzupełniono a po wyszlifowaniu zaolejowano. Natomiast w kuchni i łazience, gdzie nie było już oryginalnego drewna, nową posadzkę wykonano z płytek granitowych. Klasyczne białe kafle ścienne stanowią ich idealne uzupełnienie. Przesuwne drzwi od sypialni pozwalają zarządzać intymnością i komfortem całej przestrzeni.

Wyrazista paleta kolorów utrzymana w niebiesko-zielonej tonacji sprawia, że dominujący w całym mieszkaniu mebel zmienia charakter w zależności od pomieszczenia pozwalając uniknąć wizualnej monotonii.

Więcej na: www.starzakstrebicki.eu

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Powiązane artykuły:

Slab House: Dom dla fanów nowoczesnej architektury i… klocków LEGO

Slab House

Suchy Las | 27 listopada 2020

Dom dla fanów klocków LEGO od pracowni mode:lina

Dom nad jeziorem – tu ukoisz zmysły

Dom nad jeziorem

Poznań | 25 września 2020

Główną rolę w tym projekcie odgrywa otaczająca go przyroda

Próżność

Próżność

Poznań | 22 września 2020

W centrum Poznania działa wyjątkowa przestrzeń barowo-muzyczna