Brodziki przyjemne jak plaża

W tej kolekcji dominują wyważone kolory kojarzące się z naturą. Również stąpając po nich bosą stopą, można odnieść wrażenie poruszania się po rajskiej, pełnej drobnego, naturalnego piasku plaży. Mowa o brodzikach prysznicowych z nowej kolekcji OMNIRES Aquarock.

By dostrzec ich innowacyjny charakter, sam wzrok nie wystarczy. Trzeba ich dotknąć. Przyjemna matowa, ale delikatna szorstkość, przywodzi na myśl skojarzenia związane z morską plażą. To jednak nie wszystko. Najważniejsze jest, że matowa struktura brodzików prysznicowych z kolekcji OMNIRES Aquarock daje również poczucie bezpieczeństwa. Bez obaw! Tu nikt się nie pośliźnie. Jak to możliwe?

Brodziki wykonane są z ciepłego w dotyku materiału kompozytowego (M+). Jego głównym składnikiem jest skała dolomitowa. Właściwości tego materiału gwarantują wyjątkową trwałość i stabilność produktu. Nie straszne są mu nawet ekstremalne temperatury i obciążenia. Sam kompozyt zastosowany w tym przypadku jest też lżejszy od wielu innych podobnych produktów z kompozytu. I to nawet o 15 procent! Ułatwia to transport, ale i montaż.

Magazyn Design Alive

NR 48 LATO 2024

ZAMAWIAM

NR 48 LATO 2024

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

TRÓJMIASTO 2024 WYDANIE SPECJALNE

– Projektując kolekcję, moim celem było stworzenie produktu, który byłby wyjątkowo przyjemny w kontakcie ze skórą, jednocześnie oferując najwyższe standardy bezpieczeństwa. Długo pracowaliśmy nad teksturą, która zapewni unikalne doznania sensoryczne przy uzyskaniu najwyższej klasy antypoślizgowości – mówi projektantka Paulina Shacalis.

Z punktu widzenia architekta wnętrza równie ważny jest także design nowych brodzików firmy OMNIRES Aquarock. Kolekcja dostępna jest w pięciu matowych wykończeniach kolorystycznych inspirowanych naturą. Od ceglanej czerwieni terracotty i głębokiej oliwkowej zieleni, przez elegancką, ciepłą szarość, po wyrazistą czerń i klasyczną biel.

Zarówno zróżnicowana kolorystyka, jak i szeroki wybór rozmiarów oraz kształtów pozwalają swobodnie dopasować odpowiedni brodzik do przygotowywanego projektu łazienki.

Uwagę zwraca także dopracowany kształt samego brodzika. Mimo że jest on niemal płaski, woda odprowadzana jest z niego na bieżąco po to, by po chwili zniknąć pod fantazyjną maskownicą odpływu, wykonaną w tym samym kolorze, co sam brodzik.

OMNIRES to polska firma znana już w wielu krajach świata. Od trzydziestu lat zaskakuje nowymi kolekcjami wyposażenia do łazienek i kuchni, zdobywając prestiżowe nagrody, m.in. Red Dot Design Award czy Good Design.

Brodziki Omnires Aquarock będą miały swoją premierę w połowie grudnia 2023.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: