Designerskie źródło wody w domu

Warszawa | Tekst promocyjny

11 października 2023 | Design | Polecane | Rzeczy |

Czysta woda z pięknego kranu bez żadnych mało estetycznych nakładek filtrujących na kran? Tak, to możliwe. Poznajcie OMNIRES SWITCH. To nowa kolekcja armatury charakteryzująca się minimalistycznym designem. Z jednej strony koi oczy, z drugiej strony cieszy smakiem wody. Armatura ta bowiem potrafi filtrować wodę zawsze, kiedy tylko tego chcesz.

Niefiltrowana woda np. do umycia rąk lub filtrowana i dodatkowo wzbogacona o potas, gdy chcesz się jej napić. Marka OMNIRES doskonale wyczuwając rynkowe oczekiwania, wypuściła linię SWITCH.

Coraz rzadziej chcemy dźwigać do domów wodę w plastikowych butelkach, które po wykorzystaniu nie pozostaną obojętnymi dla środowiska. Jednocześnie chyba każdy pragnie cieszyć się smaczną i zdrową wodą. Tu właśnie pojawia się OMNIRES SWITCH, czyli rodzina armatury pozwalająca na zrównoważone filtrowanie wody wtedy, kiedy tylko jest potrzebna.

Co ważne, w przypadku produktów tej marki design w żadnym stopniu nie został podporządkowany funkcjonalności. Przepiękna kolekcja armatury na pierwszy rzut oka wcale nie zdradza, że jest także małą stacją uzdatniania wody. Nie ma tu mowy o żadnych szpetnych nakładkach na krany. Projektantka kolekcji Paulina Shacalis chciała, by to urządzenie nadal pozostawało piękne i pasowało do bardziej oszczędnych w formie wnętrz. Czy udało się osiągnąć spodziewany efekt? Naszym zdaniem tak, ale to najlepiej ocenić na własne oczy poznając lepiej tę wyrafinowaną stylistycznie i technologicznie kolekcję.

Magazyn Design Alive

TRÓJMIASTO 2024 WYDANIE SPECJALNE

ZAMAWIAM

TRÓJMIASTO 2024 WYDANIE SPECJALNE

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 12/2024 WYDANIE SPECJALNE

Bateria kuchenna OMNIRES SWITCH spośród wielu innych urządzeń dostępnych na rynku wyróżnia się bezpośrednim przyłączem do filtra wody marki Dafi. Obniża on zawartość chloru i metali ciężkich, redukuje poziom twardości wody oraz wzbogaca wodę o potas, poprawiając również jej smak. Taka bateria może dostarczać filtrowaną wodę czteroosobowej rodzinie nawet przez osiem miesięcy!

To jednak nie wszystko. Konieczność wymiany filtra zasygnalizuje elektroniczny miernik. Ten mierzy rzeczywisty przepływ filtrowanej wody, a nie jak inne urządzania czas od ostatniej wymiany filtra. Jeśli więc częściej korzystamy z wody niefiltrowanej, zdecydowanie rzadziej będziemy wymieniać filtr na nowy.


Warto przy tym zauważyć, że wyboru pomiędzy wodą prosto z wodociągu a taką dodatkowo oczyszczoną dokonujemy jednym prostym ruchem. Wylewkę ozdabia bowiem frezowany pierścień, który wystarczy delikatnie przekręcić, aby napełnić szklankę przefiltrowaną wodą. Ten praktyczny ozdobny detal zaprojektowany został z myślą o najwyższym komforcie użytkowania — nawet mokre dłonie nie ślizgają się po jego powierzchni.

Bateria została wykonana z wysokogatunkowego mosiądzu, a jej kształt zapewnia równomierny strumień wody, minimalizując rozchlapywanie się wody. Dodatkowo głowica ceramiczna baterii OMNIRES SWITCH wyposażona została w technologię COLD START. Dzięki niej strumień domyślnie otwierany jest na wodzie zimnej, co pozwala oszczędzać niepotrzebne zużycie gorącej wody.

Bez względu na to, z jakiej wody korzystamy armatura OMNIRES SWITCH, zawsze pozostaje prawdziwą ozdobą kuchni, zachwycając nowoczesnym designem. Przyjemny opływowy kształt, minimalistyczna elegancka linia i wysmakowane, karbowane detale – to charakterystyczne cechy kolekcji projektu Pauliny Shacalis.

Projektantka chciała, by rodzina armatury SWITCH była wypadkową jej zamiłowania do niezwykłych form, kolorów i praktycznego designu. Jej zdaniem produkt musi zawsze odpowiadać potrzebom konsumentów, ale i ułatwiać pracę projektującym wnętrza architektom. O to jednak nietrudno. Produkt wyróżnia się wyrafinowanymi detalami, przykuwającym wzornictwem i unikalną paletą kolorów dostarczając dwa niezależne strumienie wody – zwykłej oraz filtrowanej.

Spory jest też wybór kolorów. Złoto, mosiądz, miedź, chrom, nikiel, grafit, biel i czerń. Imponuje też szeroka gama zróżnicowanych tekstur: połysk, szczotkowanie oraz mat. Kolorystyka wykończeń kolekcji OMNIRES SWITCH została zainspirowana najbardziej szlachetnymi materiałami, aby każdy mógł podkreślić indywidualny wystrój i charakter swojej kuchni.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: