Ciarko Design, we współpracy z Noke Architects oraz projektantami z nicer.design, powraca na Salone del Mobile z podwójną misją: zaprezentować stoisko, które zamienia kuchenną rutynę w immersyjne doświadczenie, oraz ogłosić nowy rozdział swojej historii – premierę sub-brandu MONNO.
MONNO powstało jako naturalne rozszerzenie portfolio Grupy Ciarko, odpowiadające na rosnące możliwości globalnej ekspansji. – Nowy sub-brand stanowi uzupełnienie, a nie redefinicję dotychczasowego kierunku. Wspólnie, Ciarko Design i MONNO tworzą spójny ekosystem marek, który pozwala jeszcze skuteczniej rozwijać innowacje, poszerzać możliwości współpracy i budować międzynarodowy potencjał Grupy Ciarko – komentuje Monika Odoj, marketing manager marki Ciarko design.
Sercem przestrzeni, którą dla MONNO zaaranżował zespół Noke Architects stała się para. Transparentne boksy, w których „uwięziono” kłębiący się dym, zamieniają domową codzienność w widowisko. – Pokazujemy to, co zazwyczaj znika: fascynujący taniec powietrza, który dzięki prezentowanej technologii zostaje precyzyjnie poprowadzony – podkreślają projektanci z Noke Architects.
Ekspozycję podzielono na dwie narracje, wykorzystując ponownie moduły z poprzedniej edycji wydarzenia – jako wyraz odpowiedzialnego podejścia do projektowania. Jasna, kaszmirowa strefa eksponuje okapy w klimacie laboratoryjnej czystości i architektonicznej dyscypliny. Z kolei strefa burgundowa to głęboka, zmysłowa opowieść o mocy produktu i jego wpływie na atmosferę wnętrza.
Horyzontalna instalacja świetlna domykająca przestrzeń nawiązuje do technologicznej precyzji, podczas gdy centralny punkt z dymem przypomina o tym, co w filozofii Grupy Ciarko jest najważniejsze: o szacunku do ulotności chwili i dbałości o czystość formy.
Technologia w służbie estetyki
Wprowadzenie MONNO to nie jedyna nowość, jaką zobaczymy w Mediolanie. Ciarko Design zaplanowało również prezentację czterech nowych modeli okapów – dwa skośne i dwa zintegrowane z płytą indukcyjną – za których projektami stoją Mikołaj Nicer i Michał Maciukiewicz (nicer.design).
– Nowa kolekcja łączy wyrazisty design z bezkompromisową funkcjonalnością – podkreśla Mikołaj Nicer. – Okapy skośne stają się tu pełnoprawnym elementem architektonicznym wnętrza, z kolei modele zintegrowane z płytą indukcyjną to hołd dla minimalizmu. Są niemal niewidoczne, aktywują się dopiero w momencie, gdy stają się potrzebne.

