OIO LAB – buteleczki pełne natury i nauki

Niezaspokojona ciekawość motywuje twórców marki Oio Lab do tworzenia nowych połączeń  i innowacyjnych rozwiązań. 7 Wonders to jedna z czterech kuracji nowej młodej polskiej marki pielęgnacyjnej

Oio Lab na stałe współpracuje z wieloma laboratoriami i łączy wieloletnie doświadczenie  z kompetencjami instytucji naukowych. Założycielka marki – Joanna Ryglewicz, chce, aby to, co tworzy, miało poparcie w badaniach klinicznych. Niezaspokojona ciekawość sprawia też, że nieustannie powstają nowe połączenia na bazie skutecznych składników. Oleje i składniki roślinne poddawane są różnorodnym metodom ekstrakcji, aby spotęgować ich działania lub odkryć nieznane dotąd właściwości. Naukowym wsparciem w laboratorium Oio Lab została doktor Anna Bobkowska, która zajmuje się wnikliwą analizą ekstraktów i tworzeniem kompozycji. W wyniku pracy Joasi i doktor Ani, powstała wyjątkowa kuracja 7 Wonders, w której by pozyskać jak najczystszy ekstrakt wykorzystano metodę ekstrakcji enzymatycznej.

7 Wonders. Botaniczna Kuracja Wygładzająca

Połączenie siedmiu drogocennych ekstraktów roślinnych oraz dorobku nauki w przeciwutleniającym  i przeciwstarzeniowym serum olejkowym do twarzy o naturalnym, lekko korzennym aromacie, z dominującymi nutami kurkumy. Kuracja zawiera organiczny ekstrakt z korzenia kurkumy oraz pozyskiwane zaawansowaną metodą oleje z nasion cykorii, buku oraz konopi. Botaniczna kompozycja została wzbogacona w organiczne oleje z nasion opuncji figowej, krokosza barwierskiego i skwalan – wspomagając proces regeneracji skóry. Serum-eliksir wizualnie wygładza zmarszczki, dba o odpowiednie napięcie oraz zdrowy wygląd skóry.

Kuracja botaniczna przeznaczona jest dla każdego typu skóry, szczególnie wymagającej wygładzenia  i regeneracji.

To co wyróżnia markę to transparentny skład i 100% składników pochodzenia naturalnego. W Olejku 7 Wonder znajdziemy więc:

Organiczny ekstrakt CO2 z kurkumy – cenny składnik w medycynie ajurwedyjskiej i współczesnej nauce – silny środek przeciwutleniający o potwierdzonych klinicznie właściwościach terapeutycznych. W pielęgnacji słynie jako pogromca wolnych rodników. Polecany szczególnie do skóry problematycznej i wymagającej regeneracji  i wygładzenia. W kuracji Oio Lab otrzymywany poprzez ekstrakcję przy użyciu dwutlenku węgla w stanie nadkrytycznym – w 100% naturalnej i ekologicznej metodzie umożliwiającej pozyskiwanie surowca najwyższej czystości z zachowaniem cennych substancji aktywnych korzenia kurkumy w postaci turmeronu.

Enzymatyczny olej z nasion cykorii – olej zastosowany w kuracji Oio Lab pozyskiwany jest zaawansowaną, enzymatyczną ekstrakcją – w 100% naturalną i ekologiczną metodą umożliwiającą pozyskiwanie roślinnych składników aktywnych najwyższej jakości i czystości. Składnik jest bogaty w niezbędne kwasy tłuszczowe (>75%) – kluczowe cząsteczki w procesie regeneracji komórkowej. Wysoka zawartość polifenoli wspomoga proces ochrony przed uszkodzeniami wywołanymi wolnymi rodnikami oraz stymuluje odnowę komórkową. Posiada certyfikat naturalności COSMOS.

Enzymatyczny olej z nasion buku – ekstrahowany za pomocą całkowicie ekologicznej metody przy użyciu odpowiednio wyselekcjonowanych enzymów. Olej z nasion buku posiada silne właściwości przeciwutleniające. Złoty olej o aromacie drewniano-orzechowym jest bogaty w kwasy omega 6 i 9,  przyczyniając się do odpowiedniego poziomu nawilżenia i elastyczności skóry. Posiada certyfikat naturalności COSMOS.

Enzymatyczny olej z nasion konopnych – otrzymywany enzymatycznie składnik charakteryzujący się wysoką jakością i czystością. Metoda polega na naturalnym uwolnieniu aktywnych cząsteczek rośliny poprzez hydrolizę ściany komórkowej, umożliwiając pozyskanie tego co najlepsze z nasion konopnych. Olej o jasnozielonym kolorze i delikatnie korzennym zapachu świeżo skoszonej trawy jest bogaty w wielonienasycone kwasy tłuszczowe i naturalne antyoksydanty. Posiada certyfikat naturalności COSMOS.

Organiczny olej z opuncji figowej – tłoczony na zimno, nierafinowany lekki olej od lat słynie ze swoich wygładzających właściwości. Bogaty w przeciwutleniacze, witaminę E i K oraz niezbędne kwasy tłuszczowe. Idealny wybór dla skóry odwodnionej, z oznakami starzenia się, wymagającej napięcia i ukojenia. Posiada certyfikat organiczności COSMOS.

Organiczny olej szafranowy – tłoczony na zimno z nasion jednorocznej roślinki krokosza barwierskiego. Posiada wysoką zawartość kwasu linolowego. Odpowiedni dla wszystkich rodzajów skóry, szczególnie suchej i problematycznej. Jego zaletą jest lekka, nietłusta i szybko wchłaniająca się konsystencja. Posiada certyfikat Soil Association Organic.

Neossance® Squalane – ultra-lekki olejek o strukturze kompatybilnej z ludzkim sebum. Silnie nawilża, wygładza, uelastycznia i wykazuje działanie ochronne. Wspomaga proces regeneracji mikro uszkodzeń i zwiększa transport składników aktywnych w głąb skóry. Posiada certyfikat ECOCERT.

Tocopherol non-GMO – witamina E otrzymana z surowca roślinnego, który nie został poddany modyfikacji genetycznej. Naturalny antyutleniacz przedłużający żywotność cennych olejów. Posiada certyfikat ECOCERT.

Oio Lab to rezultat świadomej syntezy. Efektem naszych połączeń są skuteczne kosmetyki. Organiczne ekstrakty roślinne łączymy z aktywnymi składnikami o potwierdzonych klinicznie właściwościach. Niezaspokojoną ciekawość i potrzebę tworzenia innowacyjnych rozwiązań konfrontujemy z badaniami naukowymi. Mieszamy, łączymy i tworzymy. Zaawansowane składniki zestawiamy z tradycyjną wiedzą i mądrością rytuałów. Potęgę natury poddajemy analizie laboratoryjnej. Wiążemy stan naszej skóry z kondycją emocjonalną. Pielęgnację łączymy z szacunkiem dla naszej planety. Wiemy, że piękno wymaga holistycznego spojrzenia. ROZWÓJ. NATURA. NAUKA. ŚWIADOMOŚĆ.

oiolab.co

oio_designalive (1)

oio_designalive (4)

oio_designalive (2)

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Krayna. Przepis na kosmetyki w duchu eko

Krayna

Bydgoszcz | 22 lipca 2020

Przepis na kosmetyki w duchu eko

Nowy, wyszukany wizerunek znanej polskiej marki kosmetycznej

Galilu przemiana

Warszawa | 3 czerwca 2020

Nowy, wyszukany wizerunek znanej polskiej marki kosmetycznej

Kosmetyki delikatne dla skóry dziecka

Nawilża i koi

Warszawa | 26 lipca 2018

Naturalne Mydła do Rąk dla Dzieci Yope.

Koi znaczy miłość. Dodają ją gratis

Kremy kojące

Warszawa | 22 listopada 2016

Koi znaczy miłość. Dodają ją gratis.

Poczuj zew Bieszczad

Poczuj zew

Sanok | 13 listopada 2015

ZEW for men - nowa polska marka kosmetyczna dla mężczyzn