Nowy, wyszukany wizerunek znanej polskiej marki kosmetycznej

Otwarcie nowej neoperfumerii Galilu w warszawskiej Elektrowni Powiśle zbiegło się z rebrendingiem znanej polskiej marki. Odpowiadało za nią gdańskie TOFU Studio.

Galilu to znana marka w świecie alternatywnych, niszowych perfum oraz kosmetyków. Specjalizuje się w dystrybucji wyszukanych i wyjątkowych produktów. Zadaniem projektantów było stworzenie nowego brandingu, który pasowałby do tego wizerunku. Nowe Galilu miało być eleganckie, prestiżowe, ale jednocześnie adresowane do świadomych odbiorców. Trochę niepokorne, artystyczne i zmysłowe. – Nowe logo oparliśmy o stworzoną specjalnie do tego projektu typografię. Całość zamknęliśmy w sferycznej, nieregularnej kompozycji będącej połączeniem klasycznej elegancji z nowoczesnym rysunkiem litery. W pracy nad znakiem wspieraliśmy się konsultacjami jednego z najbardziej uznanych europejskich typografów – Łukasza Dziedzica, którego font Lato jest jednym z najczęściej używanych krojów w internecie – opowiadają twórcy rebrendingu.

Art Direction: Ania Okrassa & Adam Chyliński; Projekt: Ania Okrassa; Konsultacje: Łukasz Dziedzic; Project Manager: Ola Powałowska.

Więcej na: www.galilu.pl i www.tofu.pl

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Krayna. Przepis na kosmetyki w duchu eko

Krayna

Bydgoszcz | 22 lipca 2020

Przepis na kosmetyki w duchu eko

OIO LAB – buteleczki pełne natury i nauki

OIO LAB

Puszczykowo | 3 marca 2020

Buteleczki pełne natury i nauki

Kosmetyki delikatne dla skóry dziecka

Nawilża i koi

Warszawa | 26 lipca 2018

Naturalne Mydła do Rąk dla Dzieci Yope.

Laboratorium wonnych doznań [zdjęcia]

Jak w laboratorium

Gdańsk | 28 maja 2017

Zachwycająca drogeria Galilu na Starym Mieście w Gdańsku.

Koi znaczy miłość. Dodają ją gratis

Kremy kojące

Warszawa | 22 listopada 2016

Koi znaczy miłość. Dodają ją gratis.