Odblaski Bałtyku

Zaufanie jest kluczowe, szczególnie kiedy w grę wchodzą znaczne odległości. Właściciele dwupoziomowego apartamentu w Świnoujściu, który powierzyli pod opiekę Dianie i Łukaszowi Michalskim z pracowni Soul Interiors przez cały okres trwania prac remontowych przebywali w Berlinie. Przejechali dopiero by zobaczyć finalny efekt.

– Wobec braku inwestorów na miejscu, cała logistyka spadła na naszą pracownię. Jednak było to dla nas też bardzo cenne doświadczenie – podkreśla Łukasz Michalski.

70-metrowe, dwupoziomowe mieszkanie z własną strefą SPA to wymarzony punkt wypadowy w czasie rodzinnych wakacji nad morzem i zaciszna przystań po pełnym wrażeń dniu. Ze swego świnoujskiego adresu inwestorzy korzystają zresztą nie tylko w czasie urlopu. Aneks biurowy w sypialni umożliwia im tu także pracę, gdy magnetyczny urok morza sprowadzi ich tu z barwnego Berlina, z którym związali swe kariery w branży IT.

Magazyn Design Alive

NR 42 ZIMA 2022

ZAMAWIAM

NR 42 ZIMA 2022

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 9/2022 HOME

Dolny poziom – jeśli nie liczyć strefy wejściowej oraz toalety – to salon z jadalnią i aneksem kuchennym oraz wyjściem na taras. Optycznie lekkie, białe schody prowadzą na górny poziom, gdzie z kolei znalazła się obszerna sypialnia gospodarzy z widokiem na morze, pokój dzieci oraz łazienka.

To właśnie od Bałtyku widocznego z okien apartamentu projektanci zaczerpnęli wiele kolorów, wzorów, efektów wizualnych i faktur. – Właściciele od początku kładli na tę kwestię duży nacisk. Skoro jest to rodzinny apartament na wakacje nad morzem, prosili, by wnętrza były utrzymane w estetyce morskiej – wspomina Diana Michalska.

W efekcie w aranżacji dominują odcienie turkusu i grantu przełamane mocniejszymi akcentami bordo, bursztynu i złocistego mosiądzu. Rytmiczne ryflowanie frontów wielu mebli oraz płytek na ścianie w jednej z łazienek przypomina drobniutkie fale na wodzie w bezwietrzny dzień. Z kolei akwarelowy wzór wykonanej na zamówienie tapety, która pokrywa wysoką na dwie kondygnacje ścianę przy schodach, kojarzy się ze wzburzonym morzem.

Większość mebli pochodzi z oferty B&B Italia. Wszystkie mają otulający kształt pokrewny muszlom i… urzekająco mięsistą tapicerkę. Łóżko Husk to mebel projektu słynnej Patricii Urguiola. Meblom do siedzenia towarzyszą zaś stoliki marek Poliform oraz Classicon, które podobnie jak marynistyczne dekoracje pochodzą z showroomu mesmetric.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Domowa galeria sztuki

Domowa galeria sztuki

Santiago | 28 stycznia 2023

Zaglądamy do spektakularnego apartamentu w bogatej dzielnicy stolicy Chile

Siła detalu

Siła detalu

Radom | 23 stycznia 2023

Mieszkanie w 100-letniej kamienicy przeszło pełną koloru transformację

W starym spichlerzu

W starym spichlerzu

Wrocław | 20 grudnia 2022

Dwupoziomowy apartament w starym spichlerzu przeszedł gruntowną przemianę

Proste formy

Proste formy

Warszawa | 23 listopada 2022

Naturalne, ponadczasowe materiały i szczypta wabi sabi na Żoliborzu