Nowe wzory MyAlpaca

Miękkie, eleganckie pledy, klasyczne formy i wzór Toile de Jouy. Na minionych targach Warsaw Home marka MyAlpaca zaprezentowała nam kilka pięknych premier produktowych

MyAlpaca to specjaliści od wygodnego i zdrowego snu. Kołdra wypełniona włóknem alpaki okazuje się mieć wyjątkowe właściwości termoregulacyjne; dostosowuje się do temperatury ciała, nie zatrzymuje wilgoci i jest hipoalergiczna. Twórcy marki wspaniale wykorzystali zalety materiału i połączyli je z dobrym designem i świetnym brandingiem.

MyAlpaca to  również zapomniane rzemiosło. Kołdry i poduszki wykonano ręcznie według tradycyjnej metody pikowania Gildii Krawców. Gręplarka to odnowiony klasyk, który wcześniej służył pokoleniom rzemieślników do gręplowania wełny owczej. Ramy do pikowania są zbudowane według  wzorów opracowanych z mistrzami fachu, którzy również pomogli MyAlpaca wyszkolić w Krośnie nową generację kołdrzarek.

W tym sezonie MyAlpaca uzupełnia swoje kolekcje o kolejną współpracę z projektantami. Tym razem, wśród nowości zobaczymy „Toile de MyAlpaca” – wzór zaprojektowany przez szwedzką designerkę Bärbel Dressler.

Toile de Jouy odnosi się do wzorów tkanin, zazwyczaj na białym tle z monochromatycznymi, ilustrowanymi motywami, z sielankowymi, idyllicznymi scenkami przedstawiającymi wiejskie krajobrazy, z romantycznymi parami, pasterzami i ogrodnikami. Nazwa Toile de Jouy po francusku oznacza „płótno” z Jouy i odnosi się to do małej wioski na obrzeżach Wersalu, w której w ostatnich dziesięcioleciach XVIII wieku i na początku XIX wieku działała jedna z wiodących manufaktur tkanin z tym charakterystycznym wzorem. Scenki z życia, wyryte na miedzianych płytach, odbijane były na pasach tkanin, którymi później wykładano ściany i obijano meble, obwieszano okna, a nawet szyto kreacje dla Marii Antoniny i jej dam dworu.

Wśród nowości w MyAlpaca pojawiły się również naturalne, eleganckie pledy stworzone z wykorzystaniem najdelikatniejszego z istniejących włókien alpaki. Jak również kolekcja Hamptons, zapakowana w torbry lub etui podróżne z szaro-niebieskiej bawełny, zaprojektowane przez Magdalenę Komar.

My Alpaca / JAM KOLEKTYW

My Alpaca / JAM KOLEKTYW

My Alpaca / JAM KOLEKTYW

My Alpaca / JAM KOLEKTYW

MyAlpaca / JAM KOLEKTYW

MyAlpaca / JAM KOLEKTYW

MyAlpaca / JAM KOLEKTYW

myalpaca designalive - 8

 

– Stworzenie wzoru Toile de MyAlpaca sprawiło mi ogromną przyjemność i od samego początku miałam jasną wizję, jak chciałbym, żeby wyglądał. W briefie znalazło się kilka uroczych składników wraz z postacią alpaki. Wokół niej opracowałam scenki, w których umieściłam ją w sielskiej, bukolicznej scenerii, otoczoną naturą jako miejscem komfortu i odpoczynku. Właśnie o to chodzi w kołdrach i poduszkach MyAlpaca – podkreśla Bärbel Dressler

 

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Alpaka w sypialni, czyli design dla zdrowia

Alpaka dla zdrowia

Warszawa | 7 stycznia 2021

MyAlpaca wprowadziła na rynek kolekcję naturalnych pościeli