Nomad Warsaw. Nowy, uroczy butik ze sztuką użytkową na stołecznym Powiślu

Joanna Marcysiak stworzyła na warszawskim Powiślu Nomad Warsaw, uroczy butik ze sztuką użytkową, w którym zabiera gości w podróż po swoich ukochanych częściach świata prezentując je poprzez piękno unikalnego rzemiosła.

– Marzyłam o tym miejscu bardzo długo, aż znalazł się idealny lokal na Powiślu. Dzielnicy, w której żyję i która stała się moją ulubioną częścią Warszawy. Mimo niepewnych czasów, podczas których większość myślała o zamykaniu biznesu, ja postanowiłam otworzyć swój. Wierzę, że bez względu na sytuację, ludzie chcą się otaczać nie tylko pięknymi rzeczami, ale też takimi, które opowiadają jakąś historię – mówi Joanna Marcysiak z Nomad Warsaw.

W sklepie są rzeczy wykonane ręcznie przez artystów z różnych zakątków świata; dywany z Maroka, kosze z Ghany czy wazy z Hiszpanii. Wśród nich choćby ręcznie robione ręczniki i poduszki od Mariany Torres z portugalskiego Amidst studios. Warte uwagi są świece od studia Lex Pott, ceramiczne muszelki od Los Objetos Decorativos z Hiszpanii; czy utrzymane w ultramarynie lub pasteli dzbany ceramiczne na podobieństwo antycznych form z pracowni ABS Obcjets.

Nomad Warsaw mieści się na ul. Solec 56 na warszawskim Powiślu. Więcej informacji znajduje się na profilu Facebook oraz Instagram.

***

Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Vintage na Powiślu

Vintage na Powiślu

Warszawa | 25 października 2023

Tak mieszka projektantka Daria Wachowicz z pracowni Dash Interiors

Księżniczka kropek

Księżniczka kropek

Tokio | 27 sierpnia 2023

Yayoi Kusama od 70 lat tworzy psychodeliczne, artystyczne światy