Nomad Warsaw. Nowy, uroczy butik ze sztuką użytkową na stołecznym Powiślu

Joanna Marcysiak stworzyła na warszawskim Powiślu „Nomad Warsaw”, uroczy butik ze sztuką użytkową, w którym zabiera gości w podróż po swoich ukochanych częściach świata prezentując je poprzez piękno unikalnego rzemiosła.

– Marzyłam o tym miejscu bardzo długo, aż znalazł się idealny lokal na Powiślu, dzielnicy w której żyję i która stała się moją ulubioną częścią Warszawy. Mimo niepewnych czasów, podczas których większość myślała o zamykaniu biznesu, ja postanowiłam otworzyć swój. Wierzę, że bez względu na sytuację, ludzie chcą się otaczać nie tylko pięknymi rzeczami, ale też takimi, które opowiadają jakąś historię – mówi Joanna Marcysiak.

W sklepie są rzeczy wykonane ręcznie przez artystów z różnych zakątków świata: dywany z Maroka, kosze z Ghany czy wazy z Hiszpanii. Wśród nich choćby ręcznie robione ręczniki i poduszki od Mariany Torres z portugalskiego Amidst studios. Warte uwagi są świece od studia Lex Pott, ceramiczne muszelki od Los Objetos Decorativos z Hiszpanii, czy utrzymane w ultramarynie lub pasteli dzbany ceramiczne na podobieństwo antycznych form z pracowni ABS Obcjets.

Sklep mieści się na ul. Solec 56 na warszawskim Powiślu. Więcej informacji znajduje się na profilu Facebook oraz Instagram.

no images were found