Niezwykła kolekcja porcelany z więziennymi motywami

Czym się kończy spotkanie ilustratorki i filmowca, których fascynuje sztuka tatuażu? Powstała niezwykła kolekcja porcelany, na której Magda Pilaczyńska i Sambor Wilk „wydziarali” motywy pochodzące z ciał więźniów.

TatooTaboo to najnowsza kolekcja porcelany Magdy Pilaczyńskiej stworzona w kolaboracji z Samborem Wilkiem. Pokazuje, że nawet w więzieniu ludzka wrażliwość, uczucia i sztuka mają znaczenie, jako odzwierciedlenie tęsknoty za innym, być może lepszym światem.

To bowiem tatuaże, stanowiące charakterystyczną część więziennej subkultury w Polsce i na świecie, stały się częścią specjalnej zastawy. Choć rysunki są w dużej mierze niedoskonałe, często mroczne i niepokojące, sprawiają, że kolekcja porcelany zyskuje zupełnie nowy charakter. Talerze wykonane są z porcelany, posiadają pozłacany rant a do każdego dodany jest wieszaczek, który pozwala umieścić talerz na ścianie. Oczywiście kolekcja z powodzeniem może również służyć do serwowania potraw. Dzięki ręcznej metodzie nanoszenia ilustracji, każde naczynie jest unikatowe.

Magda Pilaczyńska to graficzka, ilustratorka oraz projektantka wzorów na porcelanę.  Tworzy ilustracje, plakaty, identyfikację wizualną oraz okładki książek i płyt. Mieszka i pracuje w Warszawie. Stworzyła własną linię talerzy dekoracyjnych Look At Me Plates, na które wzory nanosi własnoręcznie. Zafascynowana techniką kolażu tworzy kalki ceramiczne, które nakleja na porcelanowe naczynia – talerze, cukiernice, dzbanki. Wcześniej projektowała ilustracje na ceramikę dla marki Kristoff

Sambor Wilk to reżyser filmów i seriali dokumentalnych. To właśnie podczas zdjęć do jednej z jego produkcji, opowiadającej o pracy Wydziału do Walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw Komendy Głównej Policji, narodził się pomysł uwiecznienia i twórczego wykorzystania więziennych tatuaży.

Porcelanę można zamawiać u autorki. Talerze kosztują 190, kubki – 75, filiżanki – 200, a dzbanek – 250 zł.

Więcej na: www.lookatmeplates.com

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: