Narty tradycyjnie nowoczesne

warszaWA | Łukasz Potocki

23 grudnia 2015 | Design | Rzeczy | Styl życia |

Narty produkowane przez niewielką, polską manufakturę Monck Custom uzyskały doskonałe wyniki w testach sprzętu zimowego przeprowadzanych przez branżowy magazyn „NTN Snow&More”. Produkty tej młodej marki otrzymały lepsze noty, niż sprzęt oferowany przez wielkich, zachodnioeuropejskich i amerykańskich graczy.

Marka Monck Custom została stworzona przez Szymona Girtlera w 2011 roku. Od początku celem firmy było produkowanie nart personalizowanych, budowanych specjalnie na zamówienie klienta. Dodatkowym elementem odróżniającym je od produktów masowych miał być wygląd. Narty Monck Custom nawiązują do narciarskich tradycji i jednocześnie idą z duchem nowoczesności. Narty konstruowane są z najwyższej jakości gatunków drewna w połączeniu z zaawansowanymi technologicznie materiałami jak włókno szklane czy włókno węglowe.

– Marketing wielkich potentatów branży narciarskiej od wielu lat opiera się na przekonywaniu konsumentów, że produkcja tego typu sprzętu odbywa się w laboratoryjnych warunkach i ma wiele wspólnego z przemysłem kosmicznym. Naszą markę tworzymy własnym nakładem pracy i mieliśmy trudności by przebić się z przekazem, że narty powstające w manufakturze mogą śmiało konkurować z tym, co oferują wielcy producenci. Po kilku latach dopracowywania poszczególnych modeli nart, wsłuchiwania się w opinie i pomysły testerów, Monck Custom było gotowe by poddać swoje produkty profesjonalnej próbie. Miały nią być najbardziej opiniotwórcze, niezależne polskie testy nart, organizowane przez magazyn „NTN Snow&More” – powiedział Szymon Girtler, założyciel marki Monck Custom.

Testy odbywają się raz w roku na austriackim lodowcu Kaunertaler Gletscher, a do udziału w charakterze testerów zapraszane są nie tylko byli zawodowi narciarze, ale także grono doświadczonych amatorów oraz eksperci od jazdy poza wyznaczonymi trasami – łącznie ponad 50 osób. Testom poddane zostały cztery modele nart: Cutter, SL Ripper (oba do jazdy po trasie), WRD – narta all mountain, a także model FR cruise przeznaczony do freeride’u – jazdy w puchu poza wyznaczonymi trasami.

Wszystkie narty Monck Custom uzyskały doskonałe wyniki w swoich kategoriach, a model freeride’owy wyprzedził całą konkurencję.

Więcej na: www.monckcustom.com

narty_deisgnalive - 8

narty_deisgnalive - 7

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Projekt Pracownie. Poznajcie zjawiskowe zakłady rzemieślnicze i ludzi, którzy za nimi stoją

Nowa era rzemiosła

Warszawa | 11 października 2020

Poznajcie zjawiskowe pracownie i ludzi, którzy za nimi stoją

Limitowana kolekcja nart od Andrzeja Bargiela

Sunt Leones

Zakopane | 13 marca 2020

Hołd złożony pierwotnemu rzemiosłu