Most. Bunt przeciwko uniformizacji

Wbrew panującej modzie proponują projekty awangardowe, pełne życia i koloru. – Chcemy tkanin unikalnych i więcej oryginalnych wzorów. Niech dobre wzornictwo artystyczne wyjdzie z galerii i akademii na ulice! – postuluje Iza Sojka ze studia autorskich tkanin dekoracyjnych Most.

Tkaniny od zawsze są nośnikami historii – o nas samych, o środowisku, o czasach, w których powstały. Tradycję przekazywania opowieści w pięknym stylu podtrzymuje marka Most. Jej założycielką jest Iza Sojka, prowadząca wcześniej manufakturę kafli Purpura i wydawnictwo Niebieska Studnia. Oryginalne wzory tkanin tworzą dla marki znani artyści: Anna Libera, Karolina Lubaszko czy Kuba Sowiński, ale również niedawni absolwenci Akademii Sztuk Pięknych z Warszawy, Krakowa oraz Łodzi. W swoich projektach stawiają na naturalne bawełniane i lniane tkaniny drukowane, sitodrukowe i żakardowe, nietuzinkowe narzuty, torby, pledy, zasłony, obrusy.

– Buntujemy się przeciwko uniformizacji i bezpiecznym rozwiązaniom w zakresie wzornictwa tkanin. Oddajmy głos artystom – deklaruje Iza Sojka. – Chcemy przywrócić i unowocześnić stare technologie tkania i dzięki nim produkować maszynowo unikatowe tkaniny.

Więcej na: www.themost.pl


W powyższym filmie widoczna tkanina lniana Imaginarium, którą zaprojektowała Karolina Lubaszko.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Mediolan. Tych miejsc nie wolno przegapić [przewodnik]

Spacer po Mediolanie

mediolan | 31 marca 2014

Które miejsca odwiedzić przyjeżdżając na słynny Milan Design Week.

??d? Art Center zrealizuje polsk? wystaw? w Mediolanie

Wygrali Mediolan

Mediolan, Łódź | 3 lutego 2014

Łódź Art Center zrealizuje polską wystawę w Mediolanie.