Moskiewski szyk w wykonaniu Agnes Rudzite

Połączenia dwóch moskiewskich apartamentów w jedną, liczącą 340 metrów kwadratowych przestrzeń, podjęło się łotewskie studio prowadzone przez Agnes Rudzite i Marię Rudakovą.

Całość utrzymano w klimacie lat 70. i mimo znacznej wielkości, projektantkom udało się stworzyć przytulną, kameralną atmosferę. Na mieszkanie składa się duża kuchnia, jadalnia i część dzienna; jak również pięć sypialni, trzy oddzielne garderoby, trzy łazienki oraz salon.

– Z tymi klientami współpracowałyśmy już podczas realizacji innego projektu, mieszkania w Yurmali – wspomina Agnes Rudzite. – Klienci przekazali nam swoje potrzeby w zakresie funkcjonalności, zrobiłyśmy szkice i od razu uzyskałyśmy akceptację. Idealna współpraca!

W trakcie łączenia mieszkań odsłonięto betonowe kolumny nośne, które zostały otoczone zaokrąglonymi panelami z forniru dębowego. Motyw ten powtarza się również w zaokrąglonych kształtach mebli kuchennych, krzywiznach ścian czy też niektórych meblach. Na kolorystykę wnętrza składa się głęboka barwa drewna oraz ciepło terakoty wspaniale kontrastujące z błękitnymi i zielonymi akcentami. Długie korytarze wiodące od obu wejść służą jako galerie obrazów, które kolekcjonują właściciele.

Więcej na:  www.agnesrudzite.com

***

Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Domowa galeria sztuki

Domowa galeria sztuki

Santiago | 28 stycznia 2023

Zaglądamy do spektakularnego apartamentu w bogatej dzielnicy stolicy Chile

Siła detalu

Siła detalu

Radom | 23 stycznia 2023

Mieszkanie w 100-letniej kamienicy przeszło pełną koloru transformację

W starym spichlerzu

W starym spichlerzu

Wrocław | 20 grudnia 2022

Dwupoziomowy apartament w starym spichlerzu przeszedł gruntowną przemianę

Proste formy

Proste formy

Warszawa | 23 listopada 2022

Naturalne, ponadczasowe materiały i szczypta wabi sabi na Żoliborzu