Mona Lisa w domowym salonie z telewizorem The Frame

Warszawa | Tekst promocyjny

22 października 2021 | Design |

Samsung i Luwr podejmują współpracę, dzięki której wybrane arcydzieła z najbardziej znanego muzeum na świecie dołączą do kolekcji sztuki dostępnej w Art Store na lifestyle’owym telewizorze The Frame.

W ramach partnerstwa z Luwrem użytkownicy telewizora The Frame będą mogli bliżej przyjrzeć się czterdziestu pracom ze zbiorów tego najczęściej odwiedzanego na świecie muzeum. Wśród nich arcydzieła, takie jak Mona Lisa czy Gody w Kanie Galilejskiej. W kolekcji są również zdjęcia przedstawiające majestatyczne galerie muzeum, jego architekturę i otoczenie (Piramidę, Ogrody Tuileries itp.). Towarzyszący każdej pracy krótki opis przybliża odbiorcom jej kontekst i historię.

Samsung i Luwr planują zaoferować użytkownikom The Frame także inne, ekskluzywne treści jeszcze w tym roku.

– Luwr to miejsce dla odkrywców, które dostarcza mnóstwo emocji. To także spektakularna oprawa dla arcydzieł sztuki. Możliwość podziwiania – na co dzień, bez potrzeby wychodzenia z domu – prac z kolekcji muzeum, a także samego budynku, jego galerii i ogrodów, to doskonały sposób na docenienie wyjątkowego piękna tej placówki – mówi Yann Le Touher, dyrektor ds. rozwoju, licencjonowania marki i partnerstw komercyjnych Luwru.

The Frame

Wraz z nowymi dziełami z Luwru The Frame, w ramach Art Store – czyli dedykowanego sklepu ze sztuką – oferuje obecnie katalog obejmujący ponad 1500 prac z 43 krajów, które użytkownicy mogą podziwiać w jakości 4K. Dzieła pochodzą z muzeów i galerii na całym świecie, w tym z muzeum Prado w Madrycie, Albertiny w Wiedniu, galerii Tate Modern w Londynie, muzeum Van Gogha w Amsterdamie, państwowego muzeum Ermitaż w Sankt Petersburgu czy Lumas.

– Od momentu wprowadzenia na rynek pierwszych telewizorów lifestyle’owych w 2017 roku skupiamy się na rozwoju platformy Art Store przy współpracy z prestiżowymi partnerami. Pragniemy oferować znacznie więcej niż tylko telewizor, dlatego dzięki The Frame użytkownicy na całym świecie mogą cieszyć się dziełami sztuki we własnych domach. Dostępny katalog obejmuje prace różnorodnych artystów, które pochodzą z wielu różnych okresów – od starożytności po współczesność – wyjaśnia Wonjin Lee, Prezes i szef działu Biz Team w Samsung Electronics. – W tym roku z dumą nawiązujemy współpracę z jednym z najsłynniejszych muzeów na świecie – Luwrem – by jeszcze wzbogacić kolekcję i zaoferować posiadaczom The Frame dostęp do francuskiego dziedzictwa.

The Frame

The Frame: ultrasmukły design i wyjątkowa jakość obrazu

The Frame charakteryzuje wyjątkowy, możliwy do spersonalizowania design, który jest jednym z wyróżników tego telewizora. Został zaprojektowany tak, by po wyłączeniu nie być nudnym czarnym ekranem, a przeobrazić się w ulubione dzieło sztuki, które podkreśli wnętrze i wyrazi styl właściciela. Design Obrazu w połączniu z wymiennymi ramkami sprawia, że obrazy wyświetlane na ekranie zyskują efektowną oprawę.

Podobnie, jak obrazy w galerii, ten niezwykły telewizor można powiesić na ścianie za pomocą dostarczonego w zestawie wieszaka No Gap. Efekt spotęguje moduł One Connect oraz połączenie Jednym Prawie Niewidocznym Przewodem – dzięki nim użytkownicy wyeliminują nieestetyczną plątaninę kabli.

Jeśli jednak ten niezwykły telewizor ma być centralnym elementem wnętrza, w osiągnięciu efektu wow pomoże stojak Studio, który wygląda jak nowoczesna minimalistyczna sztaluga. Warto podkreślić, że niezależnie od sposobu montażu – dzięki połączeniu Jednym Prawie Niewidocznym Przewodem – pozbywamy się nieestetycznej plątaniny kabli. Dodatkowo stojak Studio pozwala ustawić The Frame w dowolnym miejscu w pokoju.

The Frame to telewizor, który za sprawą technologii Quantum Dot oferuje zapierającą dech jakość obrazu 4K. Gwarantuje ona 100% Natężenia Koloru, dzięki czemu widzowie mogą zanurzyć się w świecie bogatych i realistycznych barw.

The Frame to możliwość stworzenia własnej, domowej galerii sztuki. Wykupując abonament od razu na cały rok można uzyskać bezpłatny dostęp do całej kolekcji Art Store przez 3 miesiące. Można tam przeglądać i pobierać obrazy oraz fotografie renomowanych galerii i muzeów z całego świata. Promocja Art Store dla modeli The Frame 2020 trwa od 1.05.2020 do 31.12.2021.

Kupując telewizor The Frame z rocznika 2021 do 31 grudnia 2021 r., można obecnie skorzystać także z promocji i odebrać wybrane przez siebie ramki. Wystarczy wyrazić opinię o telewizorze Samsung na jednej ze wskazanych stron internetowych z hasztagiem #OpinieTheFrame oraz zarejestrować swój zakup w ciągu 21 dni, dołączając zdjęcie lub zrzut ekranowy pozostawionej opinii. Po pozytywnej weryfikacji zgłoszenia, wybrana ramka The Frame zostanie wysłana kurierem pod wskazany adres.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie promocji promocja-theframe.samsung.pl.

Więcej informacji na temat telewizorów lifestyle’owych Samsung można znaleźć na stronie www.samsung.com.

The Frame

O Luwrze

Ten dawny królewski pałac od ośmiuset lat jest nieodłącznym elementem historii Francji. Otwarte dla zwiedzających od 1793 roku kolekcje, jedne z najwspanialszych na świecie, obejmują liczne eksponaty – niektóre z nich mające nawet po kilka tysięcy lat – pochodzące z obszaru rozciągającego się od Ameryki po Azję. Kolekcje te, podzielone na 8 działów, zawierają dzieła cieszące się powszechnym uznaniem, w tym Mona Lisę, Nike z Samotraki czy Wenus z Milo.

Po Rewolucji Francuskiej Luwr stał się miejscem, w którym artyści mogli podziwiać mistrzów i szukać inspiracji. Także dziś muzeum jest źródłem natchnienia dla największych współczesnych twórców, architektów, malarzy, rzeźbiarzy, tancerzy i muzyków.

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: