Twórcze ramy

W ubiegłym roku, na targach Warsaw Home, w tłumie miłośników designu przy stoisku marki Górna Półka, narodził się wyjątkowy pomysł: telewizor jako dzieło sztuki, które każdy może personalizować według własnego gustu. Rok później, Samsung zaprezentował efekt tej współpracy!

Kamil Zieliński, właściciel Górnej Półki, wspólnie z projektantkami Małgorzatą Kotyczką z Obiekty Studio i Katarzyną Burak z Fuga Architektura, postanowili zredefiniować sposób, w jaki postrzegamy ekrany we wnętrzach.

Ich stoisko wykorzystujące wymienne ramy The Frame od marki Samsung, zadebiutowało podczas październikowych targów Warsaw Home.

Katarzyna Burak przekonuje, że projekt miał na celu stworzenie czegoś przełomowego. – Zamiast ukrywać ekran, chcieliśmy go wyeksponować, jak rzeźbę czy obraz – przekonuje projektantka Obiekty Studio.

– Samsung ze swoim The Frame jest prekursorem estetycznych ekranów, które skradły serca architektów wnętrz na całym świecie. Widziałyśmy, że to produkt o ogromnym potencjale, jednak cały czas czułyśmy niedosyt jego wykorzystania.

W naszych głowach krążyły myśli: „A gdyby tak nadać coraz mniej pożądanemu elementowi wyposażenia wnętrza status dzieła sztuki?” Stworzyć z ekranu i otaczającej go ramy płaskorzeźbę na ścianę, która dodatkowo pozwoli naszym klientom na wyrażanie siebie?

Magazyn Design Alive

ICONS 2024 WYDANIE URODZINOWE

ZAMAWIAM

ICONS 2024 WYDANIE URODZINOWE

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 13/2024 WYDANIE SPECJALNE

– Rdzeniem Górnej Półki jest tworzenie mebli personalizowanych – nie mogło być inaczej w przypadku ram The Frame, które również dają możliwości swobodnej customizacji – mówi Kamil Zieliński. – Wiedziałem, że połączenie talentów Małgosi i Kasi zapewni nam produkt o niepowtarzalnym charakterze.

Ideą było wykorzystanie telewizora Samsung The Frame jako płótna, na którym każdy może opowiedzieć swoją historię. Zamiast sprzętu, który wtapia się w tło, ten projekt pozwala wyeksponować telewizor jako pełnoprawny element aranżacji.

Dla Małgorzaty Kotyczki praca nad ramami była również inspirującą i rozwijającą przygodą, która stanowi unikalny wymiar artystyczny, pozwalając na wyrażenie osobowości poprzez wybór wymiennych elementów.

– Nowoczesne wnętrza coraz częściej kładą nacisk na personalizację i unikalność. W projekcie nowych ram, użytkownik ma szansę na swobodne wyrażenie swojej osobowości poprzez wybór elementów, które zmieniają wygląd jego The Frame. Właśnie dlatego praca nad tym projektem była wyjątkowa – projektując te wymienne elementy, pomagam tworzyć produkt, który nie jest tylko użytkowy, ale staje się odzwierciedleniem indywidualnego stylu każdego klienta, który sam ma szansę stać się projektantem i kreatorem – mówi Małgorzata Kotyczka.

Dorota Rek, marketing manager w Samsung Electronics Poland, uważa, że design współczesnej elektroniki użytkowej już od jakiegoś czasu nie ustępuje jej zaawansowanej funkcjonalności.

– Telewizor Samsung The Frame stanowi idealną odpowiedź na potrzebę piękna, który nie tylko jest w stanie wpasować się w każde wnętrze, a wręcz odmienić je i nadać mu wyjątkowy charakter. Możliwość personalizacji poprzez indywidualnie dobrane wypełnienie ekranu oraz ramę daje niesamowite możliwości.

Nowatorskie spojrzenie marki Górna Półka i polskich projektantów zaowocowało niestandardowym projektem ram, które oprawiają telewizor The Frame niczym dzieło sztuki współczesnej – przekonuje Dorota Rek.

górna półka

Materiał, który wybrano na ramy – Valchromat, barwiony w masie, w połączeniu z fornirem Alpi  nadaje im trwałość i wyjątkowy, nowoczesny charakter. System magnetyczny umożliwia szybką zmianę elementów dekoracyjnych, dzięki czemu telewizor zyskuje status artystycznej instalacji.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Samsung obala mity

Samsung obala mity

Warszawa | 7 sierpnia 2024

Zaawansowana technologia marki nie przestaje zaskakiwać! Oto co mówią architekci