Beton w rozmiarze S

Czyżowice | TEKST PROMOCYJNY

4 czerwca 2015 | Design | Rzeczy |

Produkty z betonu architektonicznego potrafią zaskakiwać. I to już nie tylko doskonałym designem, różnymi kształtami i fakturami. Okazuje się, że czasami można do nich także odnieść parafrazę popularnego przysłowia „w smukłym ciele wielka moc”.

Ława Modern Line Slim przełamuje powszechny stereotyp, że to, co betonowe, musi być ciężkie i masywne. Wykonana z betonu architektonicznego o gładkiej w dotyku fakturze ujmuje nie tylko subtelnym, zaokrąglonym kształtem, ale przede wszystkim smukłością.

Grubość ścian ławy Slim to jedynie 2 cm. Takie zminimalizowanie rozmiarów poskutkowało sporym ograniczeniem wagi produktu, która wynosi zaledwie 55 kg. Wysmuklające zbiegi nie wpłynęły jednak negatywnie na charakterystyczną dla betonu moc. Nowoczesne rozwiązania technologiczne umożliwiły producentowi zachowanie doskonałych parametrów wytrzymałościowych – maksymalne obciążenie mebla to aż 350 kg.

Zmniejszona waga zwiększyła mobilność produktu, a co za tym idzie, obszar jego zastosowań. Jak zapewniają projektanci, ława może być wykorzystywana w zasadzie wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba zastosowania oryginalnego siedziska o wyjątkowym designie. Uniwersalnność użytkowania wspomaga również minimalizm formy, który sprawia, że mebel doskonale wpisuje się w zasadzie w każdą przestrzeń, począwszy od nowoczesnych wnętrzy, a zakończywszy na tradycyjnych parkach.

Ława Slim to kolejna propozycja należąca do katgorii Modern Line Slim. Tak jak wszystkie meble z kolekcji wykonywana jest metodą ręcznego odlewania i występuje w czterech monochromatycznych kolorach betonu.

Zobacz więcej produktów na www.modernline.info.pl

MODERN LINE_Slim2

MODERN LINE_ Slim1

MODERN LINE_Slim3

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Pole betonowej grawitacji – Modern Line Gravity

Pole grawitacji

Czyżowice | 7 maja 2015

Gravity to kolejna propozycja mebli z betonu architektonicznego do wnętrz.