Minimalistyczne rzeźby

Kopenhaga |

19 sierpnia 2019 | Design |

Kristina Dam Studio to duńska marka, która w swych projektach komponuje ascetyczną formę z ponadczasowym materiałem. Lekkie, zachowawcze wzory i klasyczne tworzywo to najważniejsze elementy w pracy skandynawskiego zespołu

Obiekty z najnowszej kolekcji są niezwykle zachowawcze, ograniczone do funkcji, minimalistycznych zdobień i podstawowych dodatków. We wnętrzach zdają się tworzyć artystyczną ekspozycję złożoną z klasycznych, skromnych rzeźb. Marka skupia się na czystości i prostocie formy. Projekty mają wyraźnie skandynawską stylistykę, naznaczoną głównie poprzez kontrast jasnych i ciemnych barw. Widać w nich silne architektoniczne nawiązania.

Kristina Dam Studio zostało założone przez projektantkę graficzną i architektkę Kristinę Dam w 2012 roku. Jej założeniem było stworzenie miejsca, w którym połączy pasję do sztuki z wnętrzarstwem, produktem, ilustracją i rzeźbą. Wszystkie te zainteresowania skupiła wokół własnej marki, proponując produkty zarówno funkcjonalne, jak i niezwykle estetyczne, przypominające małe, artystyczne dzieła.

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Projekt spod strzechy

Projekt spod strzechy

Szczecin | 24 sierpnia 2023

Apartamenty w gospodarstwie agroturystycznym od studia Loft Kolasiński

Antyczne przytulanki

Antyczne przytulanki

Barcelona | 11 kwietnia 2023

Hiszpański artysta Sergio Roger szyje poduszki na wzór antycznych ruin