Ukojenie w kolorach natury

Słoneczne mieszkanie na Wilanowie od Dash Interiors zostało zaprojektowane z myślą o zamiłowaniach jego właścicielki. Pani Hania to miłośniczka podróży odnajdująca relaks w pracy w ogrodzie oraz jodze, którą praktykuje od prawie 30 lat. Ponad 80 metrów kwadratowych tej przestrzeni wypełniły naturalne materiały i jasne kolory, tworząc wnętrze funkcjonalne i pozwalające na odpoczynek.

Celem projektu było stworzenie przytulnego eleganckiego wnętrza, w którym dominować będą naturalne materiały oraz kolory.

Bazę kolorystyczną stanowią złamane biele, beże i odcienie szarości, uzupełnione naturalnym drewnem i rattanem oraz charakterystycznym kamieniem Calacatta Viola, który gra we wnętrzu główną rolę.
 
Układ mieszkania został zmieniony względem pierwotnego planu. Dzięki usunięciu garderoby udało się otworzyć przestrzeń salonową. Dodatkowo mieszkanie zyskało pomieszczenie gospodarcze oraz łazienkę dla gości. 
 
Kuchnia przyciąga wzrok, dzięki hipnotyzującemu połączeniu kamienia z orzechem amerykańskim, które pojawiają się w prostej zabudowie oraz wyspie kuchennej.
 

Magazyn Design Alive

NR 42 ZIMA 2022

ZAMAWIAM

NR 42 ZIMA 2022

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 9/2022 HOME

 
W jadalni królują duży dębowy, okrągły stół oraz krzesła CH 36 projektu Hansa J. Wegnera (marka Carl Hansen), nad którymi wisi lekka lampa projektu Georga Nelsona. W pobliżu stołu znajdują się trzymetrowa sofa obita naturalną tkaniną, minimalistyczny marmurowy stolik oraz białe półki z książkami.
 
W głównej łazience znajduje się wanna wolnostojąca oraz marmurowe powierzchnie z dębowymi półkami i mosiężnymi bateriami. Całość uzupełniają wielkoformatowe płytki imitujące beton oraz białe szkliwione płytki o nieregularnym kształcie.
 
Marmur carrara pojawia się również w łazience dla gości, jednak tym razem pod postacią cokołów, mozaiki podłogowej ułożonej we wzór jodełki oraz blatu pod umywalkę na mosiężnym stelażu. W tym pomieszczeniu również wykorzystano mosiężną armaturę.
 
Z przytulnej sypialni, skąpanej w naturalnych kolorach, rozciąga się widok na zieleń za oknem. Łóżko posiada rattanowy zagłówek, który w połączeniu z lnianą pościelą, kamienną lampą oraz minimalistycznym kinkietem Arum Ferm Living tworzy spójną wyciszającą całość.
 
Dash Interiors to założona w 2015 roku autorska pracownia architektury wnętrz prowadzona przez Darię Wachowicz i Martynę Duch-Kupis, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Projektantki w swoich realizacjach zestawiają ze sobą ducha przeszłości z nowoczesnymi prostymi formami.
 

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Proste formy

Proste formy

Warszawa | 23 listopada 2022

Naturalne, ponadczasowe materiały i szczypta wabi sabi na Żoliborzu