Proste formy

Dwupoziomowy apartament na stołecznym Żoliborzu powstał dla rodziny, której zależało na stworzeniu spójnej, inspirowanej naturą przestrzeni. Jego wnętrze zaprojektowały Martyna Duch-Kupis i Daria Wachowicz z pracowni Dash Interiors.

Projekt zakładał stworzenie funkcjonalnej przestrzeni o łącznej powierzchni 80 m kw. Na dwóch kondygnacjach konieczne było jednak najpierw wprowadzenie zmian do układu deweloperskiego tak, by maksymalnie wykorzystać potencjał projektowanej przestrzeni. Na parterze otwarto kuchnię i zmniejszono łazienkę, dodano lekką ażurową ściankę ze szkła ryflowanego, wydzielającą salon i hol, dzięki czemu cześć dzienna nabrała wizualnego oddechu przy jednoczesnym zachowaniu funkcjonalności.

– Postawiłyśmy na jasna bazę, która skupiona jest wokół palety złamanych bieli, beży i szarości – mówią projektantki. W kontraście do niej występuje parkiet w odcieniu naturalnego drewna; całość aranżacji została również przełamana mocniejszymi elementami kolorystycznymi takimi jak drewniana kuchnia, zabudowa grzejnika czy szafka rtv.

Magazyn Design Alive

NR 9/2022 HOME

ZAMAWIAM

NR 9/2022 HOME

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 41 JESIEŃ 2022

W kuchni głównym motywem wystroju stało się wykorzystanie spieku kwarcowego, który swoją strukturą i kolorem nawiązuje do betonu i harmonijnie współgra z drewnianymi frontami kuchennymi. Górne szafki kuchenne polakierowano na kolor złamanej bieli, dzięki czemu zachowano wizualną spójność z resztą parteru.

Piętro zostało zaprojektowane od zera, na nowo wydzielono sypialnię, gabinet oraz łazienkę. W strefie wypoczynku zwraca uwagę ściana w stylistyce wabi sabi, której surowy charakter kontrastuje z miękkimi tkaninami i drewnem.

W łazience bazę stanowią proste płytki w kolorze beżowym, przełamane brudnym odcieniem pomarańczu ścian. Szafkę pod umywalkę wykonano z drewna, natomiast do stworzenia blatu ponownie sięgnięto po spiek kwarcowy. Dla kontrastu baterie oraz grzejnik są w kolorze czarnym.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Dwa poziomy modernizmu

Dwa poziomy modernizmu

Warszawa | 18 listopada 2022

Miało być przede wszystkim nietuzinkowo. Zaglądamy do apartamentu na Żoliborzu!

Na stołecznych Filtrach

Na stołecznych Filtrach

Warszawa | 16 listopada 2022

Tak mieszka aktorka Erika Kaar wraz z mężem, adwokatem Maciejem Bielskim