Proste formy

Dwupoziomowy apartament na stołecznym Żoliborzu powstał dla rodziny, której zależało na stworzeniu spójnej, inspirowanej naturą przestrzeni. Jego wnętrze zaprojektowały Martyna Duch-Kupis i Daria Wachowicz z pracowni Dash Interiors.

Projekt zakładał stworzenie funkcjonalnej przestrzeni o łącznej powierzchni 80 m kw. Na dwóch kondygnacjach konieczne było jednak najpierw wprowadzenie zmian do układu deweloperskiego tak, by maksymalnie wykorzystać potencjał projektowanej przestrzeni. Na parterze otwarto kuchnię i zmniejszono łazienkę, dodano lekką ażurową ściankę ze szkła ryflowanego, wydzielającą salon i hol, dzięki czemu cześć dzienna nabrała wizualnego oddechu przy jednoczesnym zachowaniu funkcjonalności.

– Postawiłyśmy na jasna bazę, która skupiona jest wokół palety złamanych bieli, beży i szarości – mówią projektantki. W kontraście do niej występuje parkiet w odcieniu naturalnego drewna; całość aranżacji została również przełamana mocniejszymi elementami kolorystycznymi takimi jak drewniana kuchnia, zabudowa grzejnika czy szafka rtv.

Magazyn Design Alive

NR 44 LATO 2023

ZAMAWIAM

NR 44 LATO 2023

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 10 DA HOME 2023

W kuchni głównym motywem wystroju stało się wykorzystanie spieku kwarcowego, który swoją strukturą i kolorem nawiązuje do betonu i harmonijnie współgra z drewnianymi frontami kuchennymi. Górne szafki kuchenne polakierowano na kolor złamanej bieli, dzięki czemu zachowano wizualną spójność z resztą parteru.

Piętro zostało zaprojektowane od zera, na nowo wydzielono sypialnię, gabinet oraz łazienkę. W strefie wypoczynku zwraca uwagę ściana w stylistyce wabi sabi, której surowy charakter kontrastuje z miękkimi tkaninami i drewnem.

W łazience bazę stanowią proste płytki w kolorze beżowym, przełamane brudnym odcieniem pomarańczu ścian. Szafkę pod umywalkę wykonano z drewna, natomiast do stworzenia blatu ponownie sięgnięto po spiek kwarcowy. Dla kontrastu baterie oraz grzejnik są w kolorze czarnym.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Ze stolicą u stóp

Ze stolicą u stóp

Warszawa | 21 września 2023

Look Up, czyli najnowsze miejsce ewentowe na dachu stolicy projektu MIXD