Maski według Masquespacio

|

8 października 2019 | Design | Rzeczy

Poczucie humoru, hiszpańskie kolory, południowy temperament. Studio Masquespacio kolejny raz udowadnia, że wzornictwo może być również dobrą zabawą

Ana Milena Hernández Palacios i Christophe Penasse ze studia Masquespacio w swojej rodzinnej Hiszpanii mocno zdefiniowali swój styl. Teraz idą po więcej. Wraz z firmą Lucie Kaas stworzyli serię elementów dekoracyjnych o nazwie MASQ. Miłośnicy stylu Memphis i art deco z Walencji zaproponowali odważną mieszankę kolorów z mocnymi wpływami prekolumbijskimi.

Duńska marka Lucie Kass, znana przede wszystkim miłośnikom lalek kokeshi, ma bardzo bogaty katalog przedmiotów dekoracyjnych. Od wazonów przez lampy, delikatne świeczniki aż po stoliki. Wiele z nich zostało zaprojektowanych przez znanych skandynawskich twórców – tym razem jednak marka postawiła na mocny akcent iberyjski.

Jak zwykle w swoich projektach wnętrz i produktów Masquespacio bawi się geometrią i łączy je ze sztuką prekolumbijską – podobnie jak w ostatniej serii terakoty dla Poggi Ugo. Kolekcja MASQ składa się z dwóch luster (kobiety AMAM i mężczyzny APAP) oraz dwóch małych wazonów (kobieta RISUS i mężczyzna ONAM).

masq_designalive1

 

masq_designalive3

luciekaas_designalive5

Duńska marka Lucie Kass, znana przede wszystkim miłośnikom lalek kokeshi, ma bardzo bogaty katalog przedmiotów dekoracyjnych – od wazonów przez lampy, delikatne świeczniki aż po stoliki www.luciekaas.com

luciekaas_designalive6 MASQ

luciekaas_designalive4 MASQ

luciekaas_designalive3 MASQ

luciekaas_designalive2 MASQ

luciekaas_designalive MASQ

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Casa Valenciana

Casa Valenciana

Walencja | 26 maja 2024

Odwiedzamy dom założycieli hiszpańskiego studia Masquespacio

Antyk z drukarki 3D

Antyk z drukarki 3D

Walencja | 10 maja 2022

Tradycyjny wystrój greckiej restauracji w nowoczesnym wydaniu. Od Masquespacio!