Antyk z drukarki 3D

Jedna z najbarwniejszych hiszpańskich pracowni, Masquespacio, zaprezentowała najnowsze dzieło w swoim portfolio. Niech nikogo jednak nie zwiedzie tradycyjny wystrój greckiej restauracji. Przy bliższym poznaniu, Egeo okazuje się być godną reprezentacją kunsztu projektantów słynących z zamiłowania do niestandardowych rozwiązań.

Nadgryzione zębem czasu doryckie kolumny, klimatyczne stiuki i obowiązkowa, biało-niebieska kolorystyka. Już od progu wiadomo, czego można się spodziewać po menu. Dopiero po bliższym zapoznaniu, okazuje się, że nie tylko karta dań, którą przygotował popularny restaurator Thanasis Skopelitis jest bardzo nowoczesną interpretacją tradycji, ale również sam wystrój.

Bazą przestrzeni stały się białe ściany, geometryczne meble z jasnego drewna i organiczne formy nawiązujące do greckiej architektury. Prawdziwym rarytasem są tu jednak intensywnie niebieskie kolumny. Wydrukowane na drukarce 3D, gdzieniegdzie przełamane ledowymi panelami stanowią przysłowiową „kropkę nad i” w kontekście minimalistycznego, greckiego wystroju.

– Pytanie, które zadaliśmy sobie podczas projektowania kolumn, brzmiało: jak zmodernizować tak ważny element tradycyjnej greckiej architektury, który jest używany w klasycznej formie w greckich restauracjach na całym świecie? – mówi Ana Milena Hernández.

Nie mniej istotną rolę pełni również centralnie umiejscowiony bar. – Zależało nam stworzeniu wrażenia, jak gdybyśmy zamawiali souvlaki prosto z mobilnego kiosku pośrodku greckiego rynku – zauważa Christophe Penasse.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Dobry Browar

Dobry Browar

Gniezno | 3 listopada 2022

W samym sercu Gniezna powstała wyjątkowa przestrzeń barowa

Sztuka metafory

Sztuka metafory

Warszawa | 27 września 2022

Wenecka wysoka woda zalała nowy warszawski bar! Poznajcie Va Bene Cicchetti

Oliva otwarta na nowo

Oliva otwarta na nowo

Warszawa | 12 maja 2022

Po tymczasowym zamknięciu warszawska restauracja powraca w nowej odsłonie