Luksusowy penthouse ubrany w sztukę i brazylijski modernizm

W dobie błyskawicznego rozwoju sprzedaży internetowej, aby przyciągnąć publiczność na wystawę, trzeba zaoferować jej doświadczenie, którego nie znajdzie nigdzie indziej. Na przykład ubierając luksusowy penthouse w sztukę i brazylijski modernizm.

Czasy się zmieniają, zmienia się również środowisko wystawiennicze. Galerie przenoszą się nie tylko na wirtualne platformy, ale również w miejsca zupełnie niestandardowe. Jeden z pomysłów, polegający na wystawianiu sztuki w luksusowych rezydencjach, zaciera granice między tym, co prywatne a tym, co publiczne. Jednocześnie otwiera świat sztuki na zupełnie nowe, zaskakujące możliwości.

Nowa era wystawiennictwa

Doskonałym przykładem jest luksusowy penthouse w San Francisco. Na 40. piętrze wieżowca Fifteen Fifty projekty mebli brazylijskich modernistów łączą się z przekrojem współczesnej sztuki.

Wystawa, która potrwa do lata 2021 roku, to efekt współpracy galerii Gabriel & Guillaume, deweloperów Related California i agencji brandingowej FrenchCalifornia, która specjalizuje się w organizacji wystaw w pokazowych apartamentach.

FrenchCalifornia: – Tego typu rozwiązanie jest skierowane przede wszystkim do projektantów i dekoratorów, ale też wszystkich tych, którzy wolą oglądać wybrane elementy wystroju w gotowej przestrzeni mieszkalnej.

Magazyn Design Alive

TRÓJMIASTO 2024 WYDANIE SPECJALNE

ZAMAWIAM

TRÓJMIASTO 2024 WYDANIE SPECJALNE

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 12/2024 WYDANIE SPECJALNE

Sztuka na wyciągnięcie ręki

Wystrój obejmującego trzy sypialnie i trzy łazienki apartamentu to dzieło wywodzącej się z Los Angeles pracowni Marmol Radziner. Kuratorską opieką wystawę otoczyła zaś Jessica Silverman. Żywe kolory ścian wybrano tak, aby odzwierciedlić ducha miasta, podkreślić meble i zdefiniować charakter poszczególnych pokoi.

Prace amerykańskiej rzeźbiarki Daviny Semo, artysty Juliana Hoebera, malarza i fotografa Iana Wallace’a, izraelskiego artysty Amikama Torena i mieszkającej w Berlinie Claudii Wieser zostały zestawione z twórczością  brazylijskich modernistów takich jak Martin Eisler i Carlo Hauner, założycieli ikonicznej marki meblowej Forma, czy słynnego projektanta rodem z Polski Jorge’a Zalszupin’a. Oczywiście, wszytsko można tutaj kupić.

Fifteen Fifty

Fifteen Fifty oferuje apartamenty w przedziale cenowym od 2895 USD miesięcznie do 19 000 USD za penthouse z trzema sypialniami i panoramicznym widokiem na San Francisco. Oprócz prywatnego parku i wybiegu dla psów, mieszkańcy mają wyłączny dostęp do przestrzeni biznesowej z salami konferencyjnymi, basenu na dachu, sali kinowej i parkingu ze stacjami do ładowania elektrycznych samochodów.

Więcej na: www.gabrieletguillaume.com

www.relatedcalifornia.com

www.frenchca.com

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Hipnotyzująca podróż po modernistycznej Brasilii

Kapsuła czasu

Brasilia | 7 stycznia 2021

Vincent Fournier i jego hipnotyzująca podróż po modernistycznej Brasilii