Luksusowy penthouse ubrany w sztukę i brazylijski modernizm

W dobie błyskawicznego rozwoju sprzedaży internetowej, aby przyciągnąć publiczność na wystawę, trzeba zaoferować jej doświadczenie, którego nie znajdzie nigdzie indziej. Na przykład ubierając luksusowy penthouse w sztukę i brazylijski modernizm.

Czasy się zmieniają, zmienia się również środowisko wystawiennicze. Galerie przenoszą się nie tylko na wirtualne platformy, ale również w miejsca zupełnie niestandardowe. Jeden z pomysłów, polegający na wystawianiu sztuki w luksusowych rezydencjach, zaciera granice między tym, co prywatne a tym, co publiczne. Jednocześnie otwiera świat sztuki na zupełnie nowe, zaskakujące możliwości.

Nowa era wystawiennictwa

Doskonałym przykładem jest luksusowy penthouse w San Francisco. Na 40. piętrze wieżowca Fifteen Fifty projekty mebli brazylijskich modernistów łączą się z przekrojem współczesnej sztuki.

Wystawa, która potrwa do lata 2021 roku, to efekt współpracy galerii Gabriel & Guillaume, deweloperów Related California i agencji brandingowej FrenchCalifornia, która specjalizuje się w organizacji wystaw w pokazowych apartamentach.

FrenchCalifornia: – Tego typu rozwiązanie jest skierowane przede wszystkim do projektantów i dekoratorów, ale też wszystkich tych, którzy wolą oglądać wybrane elementy wystroju w gotowej przestrzeni mieszkalnej.

Magazyn Design Alive

NR 45 JESIEŃ 2023

ZAMAWIAM

NR 45 JESIEŃ 2023

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 10 DA HOME 2023

Sztuka na wyciągnięcie ręki

Wystrój obejmującego trzy sypialnie i trzy łazienki apartamentu to dzieło wywodzącej się z Los Angeles pracowni Marmol Radziner. Kuratorską opieką wystawę otoczyła zaś Jessica Silverman. Żywe kolory ścian wybrano tak, aby odzwierciedlić ducha miasta, podkreślić meble i zdefiniować charakter poszczególnych pokoi.

Prace amerykańskiej rzeźbiarki Daviny Semo, artysty Juliana Hoebera, malarza i fotografa Iana Wallace’a, izraelskiego artysty Amikama Torena i mieszkającej w Berlinie Claudii Wieser zostały zestawione z twórczością  brazylijskich modernistów takich jak Martin Eisler i Carlo Hauner, założycieli ikonicznej marki meblowej Forma, czy słynnego projektanta rodem z Polski Jorge’a Zalszupin’a. Oczywiście, wszytsko można tutaj kupić.

Fifteen Fifty

Fifteen Fifty oferuje apartamenty w przedziale cenowym od 2895 USD miesięcznie do 19 000 USD za penthouse z trzema sypialniami i panoramicznym widokiem na San Francisco. Oprócz prywatnego parku i wybiegu dla psów, mieszkańcy mają wyłączny dostęp do przestrzeni biznesowej z salami konferencyjnymi, basenu na dachu, sali kinowej i parkingu ze stacjami do ładowania elektrycznych samochodów.

Więcej na: www.gabrieletguillaume.com

www.relatedcalifornia.com

www.frenchca.com

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Hipnotyzująca podróż po modernistycznej Brasilii

Kapsuła czasu

Brasilia | 7 stycznia 2021

Vincent Fournier i jego hipnotyzująca podróż po modernistycznej Brasilii