Kolor i vintage na Saskiej Kępie

Warszawa |

20 listopada 2019 | Architektura | Rzeczy

Mała przestrzeń i vintage. Schudy Studio zaprojektowało mieszkanie w pełni dostosowane do trybu życia właściciela. Naturalne materiały, minimalistyczne formy i dużo nawiązań do historii designu

Mieszkanie na Saskiej Kępie zostało stworzone przez Schudy Studio dla inwestora, który na stałe pracuje na południu Polski i do stolicy wraca głównie na weekendy. W mieszkaniu miało więc znaleźć się miejsce na rzeczy właściciela, których nie zabiera ze sobą przy okazji podróży służbowych. Choć mieszkanie ma niewielki metraż – zaledwie 25 metrów kwadratowych – ma wydzieloną małą garderobę, która ukryta została za lustrzanymi drzwiami w przedpokoju. Dużo miejsca do przechowywania udało się wygospodarować w komodzie, robionej na wymiar, znajdującej się za sofą rozkładaną.

Z racji niedużego metrażu sofę wykonano na zamówienie tak, by idealnie wpasować ją w daną przestrzeń. Kuchnię wykonano w oparciu o korpusy z IKEI, natomiast fronty zlecono stolarzowi. Szafki uzupełniono o uchwyty Plankton dla domu, dzięki czemu całość nie przypomina gotowych rozwiązań. Ten sam zabieg zastosowano w łazience.

W mieszkaniu dominują kolory wybrane przez właściciela – stąd pistacjowa kuchnia, szara ściana w pokoju i musztardowe akcenty. Większość elementów wyposażenia upolowano na portalach: OLX, Yestersen, Patyna. Przedmioty vintage przełamane zostały nowoczesnymi elementami takimi jak: lampa, sofa czy dywan. Projektantom zależało na stworzeniu przytulnej, domowej przestrzeni, gdzie Inwestor mógłby odpocząć po tygodniu pełnym podróży.

Schudy_SaskaKepa_designalive - 12

Schudy_SaskaKepa_designalive - 10

Schudy_SaskaKepa_designalive - 9

Schudy_SaskaKepa_designalive - 8

Schudy_SaskaKepa_designalive - 7

Schudy_SaskaKepa_designalive - 6

Schudy_SaskaKepa_designalive - 5

Schudy_SaskaKepa_designalive - 4

Schudy_SaskaKepa_designalive - 3

Schudy_SaskaKepa_designalive - 2

Schudy_SaskaKepa_designalive - 1

KatarzynaSchudy_DesignAlive - 1

Katarzyna Schudy to absolwentka wydziału architektury wnętrz warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Wykształcenie zdobywała zarówno w Polsce, jak i za granicą. Między innymi na Politecnico di Milano, oraz w warszawskich i zagranicznych pracowniach. Na co dzień, w ramach założonego Schudy Studio, specjalizuje się w projektowania wnętrz, produktu (marka Kolektyv), a także grafiki. Jej praca to piękna równowaga pomiędzy tym, co dobre teraz, a klasyką i legendami wzornictwa – w projektach znajdziemy świetne ikoniczne formy, które w naturalny sposób wtapiają się w nowoczesną przestrzeń. Widzimy szacunek do wzorniczej przeszłości i klasycznej linii, a pojęcie „stary mebel” w rękach Katarzyny Schudy zyskuje całkiem nowego znaczenia

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Gdy nie chcesz żyć w zwyczajnym mieszkaniu… Apartament jak paczka owocowych landrynek

Landrynka

Tokio | 29 września 2020

Tokijski apartament zaprojektowany przez Adama Nathaniela Furmana

Laufen Bespoke: Łazienka dopasowana do potrzeb

Małe sanktuarium

Gliwice | 3 września 2020

Kolekcja Laufen Bespoke daje nieograniczone możliwości kreowania

Współczesna reinterpretacja typowego paryskiego mieszkania. Efekt? Zaskakujący

Wood Ribbon

Paryż | 25 sierpnia 2020

Współczesna reinterpretacja typowego paryskiego mieszkania

Masquespacio prezentuje: Biuro jak ze snu

Biuro jak ze snu

Walencja | 6 sierpnia 2020

Retrofuturyzm w realizacji pracowni Masquespacio