Kapsułowa kolekcja Pajak x Lange & Lange w stylu hikecore

Pajak x Lange & Lange przedstawiają limitowaną kolekcję odzieży puchowej i akcesoriów. Inspiracją do stworzenia systemu modułowych łączeń rękawów i nogawek w kolekcji były kombinezony astronautów.

Obie firmy, Pajak i Lange & Lange, wywodzą się z tradycji rodzinnych, a połączyła ich wspólna pasja do projektowania i miłość do gór.  Celem obu marek było wprowadzenie technologicznej odzieży (high performance) w miejską przestrzeń – tzw. styl hikecore. Outdoorowa stylistyka, kiedyś zarezerwowana jedynie dla profesjonalistów, obecnie stała się jednym z najważniejszych tematów w świecie mody.

Założeniem kolaboracji obu firm była personalizacja, która spowoduje utrzymanie komfortu cieplnego wybranych partii ciała. Odpinanie lub dopinanie rękawów czy nogawek daje możliwość adaptacji i dostosowania odzieży do zmiennych warunków pogodowych oraz do wielu aktywności sportowych. W celu rozróżnienia stron łączeń poszczególnych elementów (lewa/prawa) projektanci wprowadzili kolorystyczne oznakowanie suwaków – tak jak w kombinezonach astronautów.

W projekcie Pajak x Lange & Lange połączone zostały najnowsze technologie: np. super lekkie japońskie tkaniny i klasyczne rozwiązania z polskiego gęsiego puchu.

– Założeniami przy tworzeniu kolekcji były bowiem funkcjonalność, kompaktowość, lekkość oraz dobry komfort cieplny użytkownika – mówi Wojciech Pająk, managing director marki Pajak.

Cała kolekcja dostępna będzie online od października 2021 na  www.pajaksport.pl

Pajak x Lange & Lange

Pajak to rodzinna firma z Bielska-Białej powstała w 1983 roku i dziś zarządzana przez zespół młodych zaangażowanych ludzi, którzy łącząc swoje pasje tworzą funkcjonalny i niezawodny ekwipunek dla aktywnych ludzi kochających góry i podróże. 

Lange & Lange to biuro projektowe działające od 2008 roku w Warszawie. Założycielami są bracia Aleksander i Gustaw Lange. Biuro stara się łączyć pasję do sportów ekstremalnych z projektowaniem, specjalizuje się w szerokim zakresie sportów takich jak surfing, snowboard i skateboarding.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Pianki surferów inspirowane mundurami marynarki wojennej i polskich wojsk lotniczych

Na fali

Warszawa | 18 lipca 2018

Pianki Flyn inspirowane mundurami marynarki wojennej i polskich wojsk.

Wojtek Pająk: – Jesteśmy light & fast

Jestem sukcesorem

Bielsko-Biała | 4 lutego 2016

„Design Alive" rozmawia z Wojtkiem Pająkiem z firmy Pajak Sport.

Centrum świata jest tam, gdzie jestem ja

Na peryferiach

Cieszyn | 3 marca 2015

Rozmowy "Design Alive": Peryferie w ramach 10. urodzin Zamku Cieszyn.