Już jest piąta odsłona kolekcji Manuba. I można kupować w sklepie online!

Manuba to krótka seria produktów, która co roku poszerza się o nowe elementy wykonane specjalnie na potrzeby festiwalu Gdynia Design Days. Tegoroczna edycja projektu to kontynuacja idei odzyskiwania rzemiosł na Pomorzu. W ramach piątej kolekcji powstała seria limitowanych produktów, które zostały zainspirowane obecną sytuacją na świecie.

Doświadczenie izolacji pokazało, że powinniśmy bardziej zatroszczyć się o własne samopoczucie. Dlatego Manuba 2020 zachęca do poświęcenia większej uwagi swojemu ciału. Idea ta jest wynikiem współpracy Agaty Nowak (kuratorka projektu), Kamili Niedzwiedzkiej oraz Dominiki Kulczyńskiej i Mateusza Peringera z Zakwas Studio, którzy zostali zaproszeni do stworzenia tegorocznej kolekcji.

To oni zaprojektowali i wykonali wszystkie produkty w pracowniach Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni, wykorzystując przy tym swoje umiejętności rzemieślnicze i doświadczenie w pracy z ceramiką oraz tkaniną. Efektem ich współpracy jest limitowana kolekcja trzech produktów wpisujących się w nurt selfcare. Każdy z nich został wykonany w 25 egzemplarzach. Ręcznie, tradycyjnymi technikami i z naturalnych materiałów.

Produkty z kolekcji można kupować w sklepie online, który stworzono specjalnie na tegoroczną edycję festiwalu Gdynia Design Days. Lico kosztuje 80 zł, zestaw Myj jest w cenie 65 zł, a Mydlarz – 110 zł. Cały zestaw (Lico, Myj, Mydlarz) można kupić w cenie 245 zł. W sklepie dostępne są też produkty z czterech wcześniejszych edycji projektu Manuba. Więcej na: www.manuba.sklep.pl

Lico

Mobilne lusterko, które można przenosić, gdy szukamy przestrzeni na chwilę dla siebie. Dzięki dużemu uchwytowi można je z łatwością złapać i skorzystać z niego tam, gdzie będzie odpowiednie światło dzienne. Gdy nie jest akurat potrzebne, może stać się dekoracyjnym obiektem na toaletce. Organiczna podstawa umożliwia ustawienie Lica pod dwoma różnymi kątami. Lusterko ręcznie wykonano przy użyciu tradycyjnej techniki lepienia z gliny. Po wypale glinę zawoskowano, dzięki temu lusterko będzie odporne na wilgoć. Powierzchnia ceramiki ma delikatne nieregularności, co przypomina o ręcznym procesie produkcji, nadając każdej sztuce unikatowości.

Myj

Zestaw do pielęgnacji twarzy, który zamienia codzienne mycie w relaksujący rytuał i pozwala na świadomą rezygnację z jednorazowych wacików. Składa się z kompletu wielorazowych płatków z miękkiej tkaniny bambusowej, przeznaczonych do oczyszczania lub demakijażu twarzy. Są w nim też dwa płatki z tkaniny konopnej do delikatnego peelingu pobudzającego skórę, oraz mały ręcznik. Całość można przechowywać w zaprojektowanym w tym celu woreczku. Wszystkie elementy zestawu ręcznie uszyto. Na froncie woreczka znajduje się ilustracja naniesiona za pomocą sitodruku.

Mydlarz

Forma do zbierania i przerabiania resztek mydła oraz masażer, które pozwalają na stworzenie relacji ze swoim ciałem. Całość składa się z pojemnika z pokrywką toczonego na kole garncarskim oraz porcelanowego masażera z funkcją mydelniczki. Wszystkie elementy tworzą jeden spójny obiekt, po rozłożeniu mogą jednak funkcjonować niezależnie. Dolna część naczynia daje możliwość gromadzenia resztek mydła. Pokrywka jest jednocześnie formą do robienia nowych mydeł (cały proces wyjaśniono w prostej instrukcji). Z kolei masażer do ciała spełnia również funkcję klasycznej mydelniczki. Praca nad zestawem opierała się o przekrojowe połączenie tradycyjnych technik garncarskich z wykorzystaniem druku 3D.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Bieg szlakiem modernizmu

Bieg szlakiem modernizmu

Gdynia | 24 czerwca 2024

DA x Flow x Szczęsny. Niecodzienny bieg i współpraca podczas Gdynia Design Days

Projekt spod strzechy

Projekt spod strzechy

Szczecin | 24 sierpnia 2023

Apartamenty w gospodarstwie agroturystycznym od studia Loft Kolasiński